Doğru Saç Yıkama!

2 dakika okuma süresi

Doğru Saç Yıkama!

Saçları yıpratmamak ve bakımlı olmasını sağlamak için saçlar zarar vermeden nasıl yıkanır?

Saçları yıkamak için yöntem mi gerekiyor demeyin. Saç yıkamanın da bir adabı var. Saçlar yanlış yıkanma nedenlerinden kaynaklı olarak dökülmeler ve kopmalar yaşanmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı şimdi size önerdiğimiz şekilde yıkayın. Böylece saçlarınız her zamankinden daha bakımlı görünecektir.

DOĞRU SAÇ YIKAMA ÖNERİLERİ

-Saçlarınıza şampuan kullanmadan önce saçlarınızın tamamının ıslandığından emin olun.

-Şampuanı direk saçınıza uygulamak yerine önce elinize dökün daha sonra saçınıza sürün. Böylece ne kadar şampuan kullandığınızın bilincinde olursunuz.

-Saçlarınıza şampuanı sürdükten sonra köpürtme ve ovalama işi 30 saniyeden fazla olmamalıdır. Saçları yıpratan ayrıntı bu sürenin fazla tutulmasıyla saçlarda oluşan yıpranmadır.

-Saçlarınızı iyice şampuanladıktan sonra iyice durulayın. Kesinlikle şampuan kalıntısı olmamalı.  Eğer saçlarınızda şampuan ya da saç kremi kalırsa saçlarınız donuk bir görüntüde olacaktır. İyice duruladığınız taktirde saçlarınız parlak bir görünüm kazanacaktır.

-En büyük yapılan hata ise ıslak saçlara uygulanan yöntemdir. Islak saçınızı kesinlikle fırça ile taramayınız.  Geniş dişli tarağı tercih edin. Fırça saçlarınızın kırılmasına ve dökülmesine neden olur.

-Islak saçlarınızı taramadan önce havlu ile iyice kurulayın ve geniş dişli tarak yardımıyla nazikçe tarayın.

-Elektrikli aletlerle kurutma işleminden mümkün olduğu sürece uzak durun. Saçları yıpratan en büyük etkendir.

Tüm bu adımların uyguladığınızda saçlarınız kırılmalardan ve dökülmelerden bir hayli uzaklaşacaktır. Böylece saçlarınız daha dolgun görünecektir.

CANSIZ SAÇLAR NASIL CANLANIR?

Saçlardaki en büyük sorunlardan biri de cansız saçlardır. Yeterince bakım yaptığınızı düşünürsünüz ama saçlarınız yine de bakımsız ve cılız görünür. İşte böyle durumlarda yapmanız gereken birkaç şey var. Bu yöntemleri uyguladığınızda saçlarınız olması gereken sağlığına kavuşacaktır.

-Cansız bir saça sahipseniz aslında kuru yapılı bir saç yapınız var demektir. Bu nedenle saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçmelisiniz. Böyle saçlara sahipseniz 2-3 günde bir yıkamanız daha yararlı olacaktır.

-Eğer saçlarınız kuru ve cansızsa saçlarınızı kesinlikle sıcak suyla yıkamayın. Sıcak su saçlardaki nemi azaltmaktadır. Saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız. Göreceksiniz ki saçlarınızdaki kırılmalar ortadan kalkacak.

Daha İyi Yaşam olarak saçlar nasıl yıkanmalı ve cansız saçlar nasıl canlandırılır hakkında bilgi verdik. Umarız faydalı olmuştur. Sizin bu konulardaki öneriniz nedir?

Islak saçlar nasıl kurutulur?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html