Doğru Pudra Kullanımı

2 dakika okuma süresi

Doğru Pudra Kullanımı

Her kadının çantasında mutlaka bulunan pudraların kullanımı hakkında ne kadar bilgiye sahibiz?

Pudranın görevi makyajı sabitlemektir. Pürüzsüz bir cilt için doğru pudra kullanımı son derece önemli. Daha İyi Yaşam sizler için doğru pudra kullanımı hakkında tüm bildiklerini yazdı. Bakalım pudra kullanımının püf noktaları nelermiş hep birlikte görelim.

Pudra kullanımı makyaj yapmayı seven her kadının olmazsa olmazı. Ancak pudralar doğru kullanılmadığında ya da doğru markalar tercih edilmediğinde yüzünüzde istenmeyen sıkıntılara yol açabilir. Gün geçtikçe pudra çeşitleri ve markaları artıyor. Eminiz kafanızdaki karışıklıkta aynı oranda ilerliyor. Şimdi tek tek pudra çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi verelim.

Pudra çeşitleri nelerdir?

Pudra makyajın en önemli parçasıdır. Hatta asıl iş pudradır. Pudrasız yapılan makyaj tam anlamıyla yapılmış sayılmaz. Pudranın görevi teni matlaştırıp fondöteni sabitleyip bütünlüğü sağlamasıdır. Bunlar birlikte cildi pürüzsüz hale getirir.  

Toz pudralar: Toz pudralar çok ince bir yapıya sahiptir. Tamamen şeffaf bir makyaj tercih edenlerin pudra çeşididir. Günlük makyajda doğal bir görünüm kazanmak adına kullanılabilir. Makyaj fırçasıyla ve süngeriyle uygulanmasında bir sakınca yoktur.

Sıkıştırılmış pudralar: Kompakt pudralarda denilir. Ve kadınların en çok tercih ettiği pudra çeşididir. Acil makyaj yapıp çıkacağınız zaman kurtarıcı bir pudra çeşididir. Yani hızlı rötuşlar için idealdir. Sıkıştırılmış pudralar fondötensiz cilde bile direk uygulanabilir.

Renkli pudralar:  Makyajı sabitler ve cildin yağlanmasını önleyen bir pudra çeşididir. Bunun dışında kapatıcılık özelliğiyle meşhurdur. Eğer cildiniz kuruysa ve renkli pudra kullanacaksanız öncelikle cildinizi nemlendirin.

Transparan pudra: Adı üstünde transparan! Bu nedenle bu pudranın kapatıcılık özelliği bulunmuyor.

HD pudra: Bunu yeni duydunuz sanırım. Çünkü herkesin kullandığı bir pudra çeşidi değildir. Genellikle makyaj artistlerinin ve televizyona çıkacak ünlülerin kullandığı ağır bir pudradır. Günlük kullanmak isteyenler için de önerilir. Daha pürüzsüz görünmek için neden kullanılmasın.

Doğru pudra kullanımı nasıl olur?

Makyaj sırasına göre fondöten ve kapatıcını kullandıktan sonra fırçana pudra al ve yüzünün orta kısmından dış kısımlara doğru dairesel hareketlerle uygulayın.

Püf nokta: Makyaj süngeri yerine makyaj fırçası kullanırsanız pudra yüzünüzde daha rahat dağılır.

Arap Makyajında Far ve Rujlarda Hangi Renkler Tercih Edilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html