Doğru Besinler İle Saçlarınız Kuvvetlensin!

1 dakika okuma süresi

Doğru Besinler İle Saçlarınız Kuvvetlensin!

Beslenmenize dikkat ederek saçınızı canlandırmanız mümkün!

Hepimiz isteriz ışıl ışıl ve sağlıklı saçlarımızın olmasını... Peki, saçlarınız ne kadar canlı? Sağlıklı mı görünüyor yoksa sağlıklı mı? Dışarıdan cansız gözüküyor ve dökülüyor mu? Kullandığınız ürünlerin yanı sıra beslenmenize de önem göstermelisiniz. Çünkü bu durumu besin takviyesi ile düzeltmek mümkün.

Daha İyi Yaşam olarak saçınıza iyi gelecek besinleri sizler için sıraladık! 

Ispanak

B9 vitamini parlak ve sağlıklı saçlar için gereklidir. Yeterince alındığında saçlarınızın daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

Havuç

Gözlere olan faydasının yanı sıra havuç saçlara da iyi gelir. A vitamini sayesinde saçların sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayan sebum üretimini destekler.

İstiridye

Afrodizyak etkisiyle bilinen istiridye çinko açısından da zengindir. Çinko, etkili bir antioksidandır ve saçları korur.

Kuruyemiş

Sağlık için saçlar Omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyar. Kuruyemişlerdeki Omega-3 saçları korurken çinko da dökülmesi engeller.

Soya

E vitamini açısından zengin bir diğer besin de soyadır. Hemoglobin üretiminde önemli yere sahip olan demir soyada bol miktarda bulunur. Hemoglobin, kanda bulunur ve oksijenin taşınmasını sağlar. Yeterli hemoglobin olmadığında kan dolaşımının düzgün işlemesi mümkün değildir. Dolaşım sistemi düzgün çalışmadığında saç derisi saçların büyümesi için yeterli desteği alamaz.

Tam tahıllı besinler

B7 vitamini ihtiva eden tam tahıllı gıdalar saçların dökülmesi ve grileşmesine karşı etkilidir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı iyi bir E vitamini kaynağıdır. E vitamini saçları koruyan ve kalınlaşmasını sağlayan bir antioksidandır. Ayrıca hücrelerin sağlıklı gelişimi için önemlidir. Cildi nemli ve yumuşak tutar. Zeytinyağı saç köklerini nemlendirirken kırılmalara karşı da etkilidir.

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik & Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html