Doğal Yoldan Kapatıcı ve Aydınlatıcı Yapımı

2 dakika okuma süresi

Doğal Yoldan Kapatıcı ve Aydınlatıcı Yapımı

Doğal kapatıcı ve aydınlatıcı yapımını Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Sürekli makyaj yapmayan ve makyajla arası hiç arası olmayan biri bile özel günlerde bir kapatıcı ve fondöten kullanmayı tercih edebilir. Hatta gün içinde daha iyi bir görünüm için uykusuzluk, yorgunluk, stresten kaynaklanan gözaltı morluklarını kapatmak için kapatıcıya ihtiyaç duyulabilir. Herkes tarafından az çok kullanılan bu makyaj malzemelerinin daha az maliyetle ve sağlıklı bir şekilde evde doğal olarak yapılması mümkündür. Bu şekilde kimyasal malzeme kullanmadan sağlıklı şekilde kapatıcı elde edilebilir.

Doğal Yoldan Kapatıcı ve Aydınlatıcı Yapımı

Evde Doğal Yollardan Fondöten Yapımı

Aktardan bulabileceğiniz gerekli malzemeler ile evde kapatıcı yapımı oldukça kolay olmaktadır. Kakao tozu, tarçın, az miktarda ararot unu ya da mısır nişastası, az miktarda E vitamini, zeytinyağı bentonit kil, lavanta esansiyel yağı malzemelerini hazırladıktan sonra, ilk olarak mısır nişastası ya da ararot unu kaseye konur. Daha sonra da bütün malzemeleri ekleyip güzelce karıştırılmalıdır. Karışımın rengini koyu gelirse bir miktar daha ararot unu, açık renk gelirse kakao ve tarçın eklenebilir. Bütün karışım homojen oluncaya kadar karıştırılmalı ve sonrasında da serin bir yerde saklanmalıdır.

Gözaltı İçin Doğal Kapatıcı Yapımı

Gözaltı morlukları yorgun ve yaşlı bir görünüme sebep olmaktadır. Birçok kadına günlük yaşantısında sorun olan bu durumdan kurtulmak için doğal yollarla kapatıcı yapımı da oldukça kolaydır.

Gerekli malzemeler: argan yağı, karite yağı, cadı fındığı, balmumu, çinko oksit pudra, çok az kil, çok az kakao, aloe vera jeli gibi gene aktarda bulunabilir. Koyu bir renk için daha fazla çinko oksit pudra kullanılabilir.

Bir kaba argan yağı, karite yağı ve balmumunu konduktan sonra ocak üzerinde eritilir. Daha sonra aloe vera jeli ve cadı fındığını da ilave edip karıştırılır. Ocaktan alınan karışıma çinko oksit, kil ve renk verici olarak da kakao eklenir. Karışım kıvamına geldiğinde ise soğuması beklenir. Bu şekilde hem sağlıklı, hem de doğal yöntemle hazırladığımız kapatıcımız gözaltına uygulanabilir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html