Doğal Sarışın Olmak Çok Kolay!

2 dakika okuma süresi

Doğal Sarışın Olmak Çok Kolay!

Ev yapımı doğal saç boyası tarifleri Daha İyi Yaşam'da!

Bir kadının en değer verdiği yerlerden biridir saçları. Işıl ışıl, bakımlı, sağlıklı, güzel görünsün diye canımızdan can gider adeta. Bu kadar değer vermemize rağmen modaya ayak uydurmak uğruna saçlarımızı hiç olmadık işlemlere maruz bırakırız. Maşa, fön, düzleştirici, röfle, boya derken zamanla sağlıksız saçlara sahip oluruz. Peki, bunca işlemin birkaçını da olsa, özellikle boya işlemini, zararsız ve doğal yollardan yapmak mümkün değil mi? Daha İyi Yaşam ile mümkün : )

Orealsiz, amonyaksız, zararsız sarı boya!

Kızıl, sarı, siyah gibi sert renk geçişleri uyguladığımızda saçlarımızın aldığı zarar epey büyüktür. Özellikle sarı renk uygulamak istediğimizde saçlarımız rengini açmak için birçok kimyasal işleme tabi kalır. Evde birkaç gün içerisinde istediğimiz tonda sarışın olabileceğimizi söylesek? Kulağa farklı ve merak uyandırıcı geliyor olmalı ve yine külfetsiz bir işlem olacağının da garantisini vermeli.

Soğanın kendisi şifa kabuğu boya

Antibiyotik özelliği sayesinde vazgeçemediğimiz yiyeceklerden biri olan soğanın artık kabukları çok işimize yarayacak. Zerre kadar zararı olmayacak doğal bu saç boyasının müptelası olacağınızdan hiç şüphem yok. Düşünsenize; bir boya/röfle işlemi için en az 50 TL harcıyorsunuz kuaförlerde. Bir de bunun bakımı için harcadığınız kremler, şampuanlar, bakım kürleri cabası. Güzellik uğruna saçlarımıza ve cebimize bu kadar zarar verip sonrasında telafi etmek için bunca çabaya ne lüzum var? Besleyici ve sıfır zararla kendi boyamızı kendimiz yapalım!

Normal Tonlarda Sarı Boya İçin:

30 gram kadar sarı soğan kabuğu

1 su bardağı su

3-4 gram gliserin

Bir iki damla limon suyu

Hazırlanışı:

Soğan kabukları 15 dakika kaynatılır. Limon suyu ve gliserin eklenir. Ilıdıktan sonra saça uygulanır ve en az bir saat ya da bir gece boyunca bekletilir. Kokusu olmadığı için bir gece bekletmek daha iyi sonuç almamızı sağlayacaktır. Saç istenilen tonu alıncaya kadar her gün uygulanır.

Açık Doğal Sarı İçin:

300 gram ışkın

1 litre su

Hazırlanışı:

Işkın şaraba katılır ve yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatılır. Soğuduktan sonra saça uygulanır. 45 dakika ila bir saat bekletildikten sonra yıkanır.

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik Ve Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 3
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html