Doğal Parke Parlatma Yöntemleri

1 dakika okuma süresi

Doğal Parke Parlatma Yöntemleri

Parke parlatmak için hangi yöntemleri kullanabilirsiniz? Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

Günümüzde çoğu evde parke tercih ediliyor. Çünkü her zevke her bütçeye hitap edecek parke var. Ayrıca parke kaplamalar şık ve estetik duruyor. Parkelerin çeşitleri günden güne artarken, parke bakımı hakkında ne biliyor musunuz? Peki, parke nasıl parlatılır?

Parkeler maalesef ilk aldığımız gün gibi kalmıyorlar. Gün geçtikçe parkelerde renk solması ve cilasının etkisin kaybetmesi üzerine matlaşma durumu söz konusu oluyor. Parkeler parlaklığını yitirdiği zaman, evi temizlesek bile matlık dolayısıyla gözümüze temiz gelmiyor. 

Parkelerdeki matlık sorunun önüne geçebilmek için birçok markanın çıkarmış olduğu parke cilaları var. Ancak yararı parkelere olan o vernik kokusunun zararı ise sağlığımıza! Peki, vernik kokusunu solumak yerine ne yapabiliriz? Sağlığımızı tehlikeye atmayarak parkelerimizi parlatamaz mıyız? İşte tam bu noktada Daha İyi Yaşam olarak sizlere parke parlatma yöntemleri olarak eskiden kullanılan yöntemlerini tavsiye ediyoruz!

İşte eskiyen ve matlaşan parkeler için en doğal parke parlatma yöntemleri!

Eski zamanlardan beri doğal parke parlatma yöntemleri arasında yer alan zeytinyağını kullanmayı hiç denediniz mi? 

Günümüzde de sıkça başvurulan bir yöntem olan zeytinyağı ile parke parlatmak için bir pamuğun üzerine fazla olmayacak şekilde bir miktar zeytinyağı damlatın ve parkelerin yüzeyini bu pamukla silin. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var! Eğer zeytinyağı fazla kaçırırsanız parkeler iyice kayganlaşarak ev kazalarını beraberinde getirebilir. Bunun için ölçüyü çok iyi ayarlamalısınız.

Ayrıca zeytinyağ kullandığınız parkeler iyice beslenecek ve daha uzun ömürlü bir hale gelecektir. Böylece parkelerinizi evladiyelik olarak kullanabileceksiniz! 

Ama "Ben illa kimyasal kullanmak istiyorum" diyorsanız, lüftfen bebeğinizin, çocuğunuzun ya da evcil hayvanınızın sağığınızı düşünün... Çünkü biz; Daha İyi Yaşam olarak onların ileride yaşayabileceği bir cilt problemi ya da hastalığı karşısında üzülmenizi istemiyoruz.

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Temizlik Püf Noktaları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html