Doctor Who'da Büyük Sürpriz!

1 dakika okuma süresi

Doctor Who'da Büyük Sürpriz!

Doctor Who dizisinin yeni sezonunda kadrosuna yeni bir kadını dahil etti. Peki kim bu oyuncu? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

BBC’nin doktor ve tıp temalı bilim kurgu dizisi lan Doctor Who, 54 yıldır süregelen erkek doktor başrollerin aksine yeni sezonda bir değişiklik yapıyor ve 13. doktor olarak bir kadına rol veriyor.

doctor who

İlk Kez Bir Kadın Doktor

Doctor Who, doktor olarak tanınan ve zamanda yolculuk yapan olağanüstü bir varlığın -Zaman Lordu- başından geçen maceraları anlatmaktadır. Sık sık yönetmen, başrol ve yapımcı değiştiren Doctor Who tarihinde 2017 sezonunda bir ilk yaşanıyor. Doctor Who’nun başrolünde ilk kez bir kadın doktor görünüyor.

 

Doctor Who’nun yayımlanan fragmanı ile birlikte bu kadının İngiliz oyuncu Jodie Whittaker olduğu anlaşılıyor. Daha önce Black Mirror, Marchlands, Broadchurch ve The Assets gibi dizilerde oyunculuğu ile göz dolduran Whittaker’ın bir çok adaylığı ve ödülü bulunuyor. Kısa filmler, diziler ve radyo programları derken 2005’ten günümüze kadar uzanan süreçte adından sıkça söz ettiren oyuncu Doctor Who dizisi ile de ekranlara geri dönüyor.

doctor who

Doctor Who, İngiliz kültürünün oldukça kült yapımlarından biri olması sebebiyle oldukça izleniyor ve beğeniliyor. Dünyanın her yerinden takipçisi olan Doctor Who, Türk izleyiciler tarafından da oldukça seviliyor. Bir kadının bu rolün üstesinden kalkamayacağı söylense de Jodie Whittaker rolüne iyi çalışmış ve yeni sezona bomba gibi hazır!

Kayra Şenocak ile Söyleşi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html