Dizilerin Çekildiği Yerlere Seyahat Önerileri

2 dakika okuma süresi

Dizilerin Çekildiği Yerlere Seyahat Önerileri

Ünlü dizilerin nerede çekildiğini merak mı ediyorsunuz? Peki dizilerin çekildiği yerlere seyahat etmek ister misiniz?

Seyahat arama sitesi "momondo"nun paylaştığı listede ünlü dizilerin çekildiği yerler sıralandı. Kolombiya'dan Danimarka'ya, ABD'den İzlanda'ya kadar uzanan liste de rating rekorları kıran diziler mevcut. Suç mahallerinden dağların eteklerine uzanan bu yolculukta siz nereleri görmek ve gezmek istersiniz?

Game of Thrones

Game of Thrones'taki görkemli manzaraları izlerken hepimizin hayran kaldığı kesin. Peki ya orada olmaya ne dersiniz? Dünya çapında yapılan çekimler hem göz dolduruyor hem de kişi de seyahat etme istediği uyandırıyor. Ejderhalarla yolculuk yapmak isteyenlerin Fas'ın, Essaouira ve Ait-Ben-Haddou kentlerine gitmelerini öneriyoruz. Eğer Jon Snow'un yaşadıklarını hissetmek istiyorsanız ise de Ring Road'a (İzlanda) gitmenizi tavsiye ediyoruz. Kayın ağaçları arasında uzun bir yürüyüş yapmak istiyorsanız da sizin acilen bir Kuzey İrlanda biletine ihtiyacınız var.

Narcos

Escobar hayranı iseniz ve Narcos'un kaçırdığınız bir bölümü dahi yoksa sizin için birkaç küçük önerimiz var. Kolombiya'nın çeşitli bölgelerinde çekilen dizinin en çok ilgi gören ve turistik merkezi olan kenti Medellin sizi kucaklamaya hazır. Yalınayak Park'ında (Parque de los Pies Descalzos) biraz şaşkınlığa uğrasanız da alışacağınıza ve sizin de yalın ayak gezeceğinize eminiz :)

Westworld

"Robotlar ve kovboy" temalarıyla izleyici her bölümde şoke eden dizi Amerika'nın Utah şehrinde çekiliyor. Dizi HBO'da kendini izleyicilere sevdirirken aynı zamanda dizinin çekildiği mekanlarla da orada olma isteği uyandırıyor. Utah'a gitmişken de Arches ve Canyonlands ulusal parklarını görmeden eve dönmenizi istemeyiz. Jeolojik bu mucizeler sizi oldukça şaşırtacak.

Peaky Blinders

Gangster dizileri hep ilginizi çekti ve siz son dönemin en prestijli gangster dizi Peaky Blinder'a hayran kaldınız. O halde sizi Liverpool'da görmemiz pek olası. Liverpool’da, Rodney Street ve Powis Street’i gezerek sağlı sollu sıralanan yapıları inceleyebilir ya da 16. yüzyıldan kalma Croxteth Hall malikanesini gezebilirsiniz. Mimari düşkünlüğünüz var ise turunuza Birmingham'da da devam edebilirsiniz. Dizinin Birinci Dünya Savaşı sonrası kısımları Birmingham'da çekiliyor. Birleşik Krallık sizi bekliyor? Siz daha neyi bekliyorsunuz?

The Bridge

Adı gibi Danimarka ve İsveç arasında köprü kuran dizi İskandinavya ülkelerinde izlenme rekorları kırıyor. Øresund’da (Danimarka ile İsveç’i birbirine bağlayan boğaz) geçen hikayede sıkça Malmö ve Kopenhag isimlerini duyabilirsiniz. Zira bu sizi Kopenhag'a ya da Malmö'ye gitmeye teşvik ediyorsa acele etseniz iyi olur çünkü bu mevsimlerde kahveniz ve siz şehrin yıldızı olabilirsiniz. Hem kültürel hem de turistik bir gezi olacağı gibi yeni tatlar denmeye açıksanız bu şehirler tam size göre.

Çocuğumun Sanata Yeteneği Olduğunu Nasıl Anlarım?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html