Diyetsiz Zayıflama Yolları

2 dakika okuma süresi

Diyetsiz Zayıflama Yolları

Zayıflamak için ille de diyet yapmanıza gerek yok. Daha İyi Yaşam olarak diyetsiz zayıflama yollarını araştırdık ve yazdık. Bakalım listemizde neler var..

Kilo vermek istiyorsunuz ancak diyet yapmak istemiyorsanız diyetsiz zayıflama yolları yazımız tam size göre. Sadece diyet yaparak zayıflanır diye bir kural olduğunu duymadık. Kilo vereceğiz diye hayatınızı karartan diyetlere girişmenize hiç gerek yok. Diyetsiz zayıflama yollarıyla kalıcı ve sağlıklı zayıflamaya ne dersiniz? Haydi başlayalım :)

Diyetsiz de zayıflama yolları

Porsiyon küçültmeyle başlayın

Diyetteki gibi sert kurallarımız yok öyle. Kilo vermek için en pratik ve en ideal adımlardan biri porsiyon küçültmeden geçiyor. Ancak porsiyon küçültme olayı “yediklerinin yarısını yersen zayıflarsın ”mantığında olmasın. Diyet yapmak istemiyorsanız öncelikle öğünlerinizden yediğiniz sağlıksız besinleri çıkarın ve abur cubura bir son verin artık! Zamanla ne kadar zayıfladığınıza siz bile inanamayacaksınız bizden söylemesi :)

Bol su ve yeşil çay tüketin

Yeşil çay ve su kilo vermede en iyi arkadaşınız. Ne işe yarıyor diyorsanız hemen açıklayalım. Yeşilçay metabolizmanızı hızlandırır su ise vücudunuzdaki ödemleri arttırır. Diyet bile bu kadar etkili olmayabilir :)

Düzenli uyku uyuyun

İstediğiniz kadar az yiyin düzenli uyku uyumadığınız sürece kilo veremezsiniz! Biraz ağır oldu ama gerçek bu. Yetersiz uyku vücudunuzda ödem biriktirir ve tartıda normalden daha kilolu gözükürsünüz. Geç saatlere kadar oturup geç uyumak kalori dengenizi bozarak kilo almanıza neden olur. Düzenli uyku şart!

Şekerden mümkünse kaçın

Tatlı krizleri, kremalı pastalar, çikolata soslu tatlılar derken işi biraz fazla abarttınız sanırım. Tüketmesi son derece keyifli olan şeker aslında kilo düşmanı. Ne kadar çok tüketirseniz vücudunuz daha fazlasını ister. Ancak şekerden ne kadar uzak durursanız o kadar fit kalırsınız. Diyete talim etmek istemiyorsanız hayatınızdan şekeri biraz olsun uzaklaştırın.

Aceleye gerek yok yavaş yiyin

Önünüzden kaçıran yok yavaş yiyin şu yemekleri. İlk 20 dakika yavaş yediğinizde beyinde tokluk hissi oluşur böylece midenizi kandırmış olursunuz. Önünüzdeki yemeği küçük parçalar halinde tüketin ve incecik görünümün keyfine varın.

Dar kıyafetler tercih edin

Öyle bol bol kıyafetler almayın kendinize. Biraz bedeninizi sıkan kıyafetler tercih edin ki kilo alıp almadığınız belli olsun. Dar gelen kıyafetinizin sıktığını görünce ister istemez psikolojiniz etkilenecek. Bu görüntü karşısında tepkisiz kalacak olan kadın tanımıyorum :)

Diyetsiz zayıflama yolları konusunda sizin öneriniz nedir? Sizce diyet mi bunlar mı :)

Hızlı diyet yapmak zararlı mı?

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Gönül Ateşsaçan herkesin merak ettiği bu konuya açıklık getirdi.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 9
  emoji
 • 3
  emoji
 • emoji
 • 4
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html