Diyet Yapmadan Nasıl Formda Kalınır?

1 dakika okuma süresi

Diyet Yapmadan Nasıl Formda Kalınır?

Diyet Yapmadan Nasıl Formda Kalabilirsiniz? Cevapları Daha İyi Yaşam...

Kışın diyet yapmak ya da form korumak herkese gereksiz ve zor gelir.Nasılsa kalın kalın giyiniyoruz diye. Oysaki sadece 10 adımda kışında diyet yapmadan kilo verip formunuzu sağlıkla koruyabilirsiniz!

shutterstock_136644890

Bol su tüketin Havaların soğuması su tüketiminizi azaltmasın. Susuzluk hissi, acıkma hissini çok rahat karşılayabilir. Olmadık zamanlarda acıktığınızda önce içebildiğiniz kadar su için, açlık hissiniz 10-15 dakika içinde geçmediyse o zaman yemek yemeyi düşünürsünüz.

Meyveyi değil suyunu tüketin Meyve suyu ile aldığınız vitamin miktarı düşerken, aldığınız kalori miktarı daha fazla olacaktır.

Her kahve iyi değildir Kremalı ve aromalı kahveler yerine süt içeriği yüksek filtre kahveleri tercih edin. Meyve suları yerine meyve çaylarını içmeyi deneyin. Gazlı içecekler yerine de ayran-kefir tüketmeye çalışın.

Salata soslarına dikkat Diyet yapmak için salataları tükettiğimizde az yağlı ama limon-sirke-nar ekşisiyle tatlandırdığınız salataları tercih edin.

Meyve-sebze Gün içerisinde meyve,sebze tüketin. Günde 2 öğünde salata, bir öğünde sebze, iki kere de yaklaşık bir yumruğunuz büyüklüğünde bir meyve yerseniz bu rakamı tutturmuş olursunuz.

Yumurta Haftada 2-3 kere yumurta tüketin, kolesterolü yüksek olanlar için de bu miktar tüketilebilir orandır. Yumurtayı haşlayarak yemeye özen gösterin.Yumurta uzun süre tokluk sağlar böylece enerji alımınızı daha kolay dengelemiş olursunuz.

Ekmek Beyaz veya kepekli ekmek yerine,tam buğday veya tam çavdar ekmeği gibi ekmekleri tercih edin. Beyaz ekmeğe göre daha az kalori almış olursunuz.

Süt ve süt ürünleri Ana ve ara öğünlerinizde süt ve süt ürünlerine yer verin. Yapılan çalışmalar kalsiyumun yağa yapışarak sindirime uğramadan yağın atılmasını sağladığını göstermiştir.

Siz formda kalmak için neler tüketiyorsunuz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/coldprocess-teknigi-ile-dogal-zeytinyagli-sabun-yapimi-12662.html