Diyet Yapmadan Kilo Verin

1 dakika okuma süresi

Diyet Yapmadan Kilo Verin

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü?

Bütün diyetleri yapıp kilo veriyorum ama yeniden alıyorum diyorsanız artık başka bir çözüm yolu bulmalısınız. Diyet listenizi değiştirmeden önce alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışın. Bugüne kadar o diyet bu diyet derken birde bakmışsınız uygulayacak diyet kalmamış bir de ardından tekrar şişko patates olduysanız, belki de artık diyete alternatif bir yol denemeyi düşünmelisiniz.

Şimdi duruma bir göz atalım: Yemeği, özellikle de tatlı, hamur işi tarzı yararsız ama nefis besinleri seviyoruz. Hareket etmekten söz edildiğinde tabanları yağlıyoruz, ki tek yaptığımız hareket de o oluyor zaten, ve televizyon kanalı gezintilerinizi, elinizin altında kim bilir neyle dolu bir tabakla yapmayı seviyoruz :) Eğer alışkanlıklarınızı yavaş yavaş değiştirirseniz, diyet yapmadan da kilo verdiğinizi görecekseniz. Unutmayın, altın kural "Bir kutunun içindeki 6 parça olsa bile hedef 1 parça yemek..." Doyma hissi için 20 dakika gereklidir. Bunun için de yavaş yemek, daha az yemek anlamına gelir. Böylece gündüz yediklerinizle akşam yedikleriniz arasında denge sağlamış olursunuz.

Şeker! Çikolata,tatlı yerine kurutulmuş meyve gibi besinleri tercih edin. Bunlar, öğleden sonraları için hem enerji verirler, hem de doğal olduklarından dolayı daha yararlıdırlar. Egzersize vakit ayıramıyorsunuz belli ki o zaman günlük rutininizi daha aktif hale getirin. Asansör yerine merdivenleri tercih edin, yürüyebileceğiniz yerlere yürüyün. Eve daha uzak bir durakta inerek, hafif bir yürüyüş yapın. Ev işlerini bile hareket etmek için bahane olarak kullanabilirsiniz.

Hafif yemekler yiyin Yemeği bitirdiğinizde masayı anında terk edin. Aç olmadığınız halde, masada oturmaya devam ederseniz, yediklerinizden arta kalanlar onlarıda tırtıklamanıza teşvik eder.Eğer bir yemeğe gidiyorsanız, gitmeden önce hafif bir şeyler yiyin. Böylece, orada daha az yersiniz.

Sizin vazgeçemediğiniz alışkanlıklarınız var mı?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html