Diyet Bozdum Ne Yapmalıyım?

1 dakika okuma süresi

Diyet Bozdum Ne Yapmalıyım?

Diyet söz konusu olduğunda bozup bozup tekrar başlayanları bu tarafa alalım!

Diyetinize tam gaz devam ederken bir anda nefsinize yenik düşüp diyet bozup tatlı, börek, çikolata,patates kızartması gibi diyette yememeniz gereken şeyleri yediniz.Bu durum çok normaldir ve hayatında değişiklik yapmak isteyen herkesin başına gelebilir. Ancak, dikkatli olmanız gereken önemli bir nokta vardır ki oda ; diyet nasılsa bozuldu deyip salmak.

Yürümeyi yeni öğreniyormuş gibi düşünün.Tabi kide yürümeye başlamadan bir çok kez düşüceksiniz e peki pesmi ediceksiniz. Asla! Siz de diyet yapmayı böyle sürdüreceksiniz.Porsiyon ölçüsü olarak avuç içinizi kullanın. Örneğin, öğle yemeği mi yiyeceksiniz? Bir kase mercimek çorbası, avuç içi kadar yoğurt, avuç içi kadar ıspanak yemeği mesela.Sadece çorbayı büyük bir kase içebilirsiniz ama diğerlerinin ölçüsü avuç içiniz kadar olmalıdır.Telafiyi gün boyunca sürdürürseniz, kesinlikle kilo almaz hatta tekrar vermeye devam edersiniz
 
Harekette edin Diyetini bozanlar, dayanamayıp yiyenler hep şöyle söylüyor: ‘dayanamadım, onu yedim bunu yedim şimdi çok pişmanım, huzursuzum, kendimi suçlu hissediyorum.’ Hayatta, her şeyden önemlisi sizin iç huzurunuz ve mutluluğunuzdur; bunu sağlamak için de hareket etmek, sizin en büyük avantajınızdır.Burada hareketten kastımız illa ki dışarıya çıkıp yürümek veya spor salonunda spor yapmak değildir.
 
Gizli spor yapın Çok hızlı tempoda evinizin içinde yürüyebilirsiniz, çamaşır asarken, makineye bulaşıkları dizerken, sofrayı toplarken hareket fırsatı yaratmak için tek seferde tek bir iş yapın.Mesela elinize birden fazla tabak alıp dolaba yerleştirmek yerine her bir tabak için eğilip kalkın, böylece fark etmeden spor yapmış olacaksınız.
Ne dersiniz?
 
 
 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html