Dişleri Beyazlatan Mucize Yöntem!

2 dakika okuma süresi

Dişleri Beyazlatan Mucize Yöntem!

Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak parlak ve beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Daha İyi Yaşam sizler için diş beyazlatma yöntemlerini yazdı.

Beyaz ve parlak dişlerle gülümsemek herkesin hayalidir. Ancak bazıları için pek mümkün olmaz. Sararan dişlerinizi beyazlatmak bu yöntemlerle daha kolay olacaktır. İşte sizlere daha beyaz gülüşler sağlayacak basit formüllerle diş beyazlatma yöntemleri:

Dişleri beyazlatan zerdeçallı doğal diş macunu

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

-2 yemek kaşığı toz zerdeçal

-1 yemek kaşığı nane yağı

Yapılışı:

Malzemeleri karıştırarak macun haline getirin. Diş fırçasına sürüp dişlerinizi fırçalayın. 5 dakika kadar dişinizde bekletip ardından yıkayın.

Toz zerdeçal, yemeklere sarı bir renk verirken, başta dişler olmak üzere pek çok bölgenin renginin açılması için uygulanan tariflerde başı çekiyor. Malzemeleri karıştırın, beyazlatıcı olarak günde 1 defa kullanın.

Bu karışımı en az 1 hafta kullandığınızda dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Şimdi sizlere evde doğal yöntemlerle diş beyazlatmanın yollarını göstereceğiz.

KARBONATLI DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMİ

Karbonat mucizesini duymayan yoktur sanırım. 1 çay kaşığı karbonata aynı miktarda zeytinyağı ekleyin ve üzerine birkaç damla limon sıkın. Elde ettiğiniz karışımla dişlerinizi fırçalayın. Haftada 2 kez uygulayacağınız bu karbonatlı karışım hem dişlerinizin rengini açacak hem de ağzınızdaki bakterileri yok edecek.

Bu işlem için ayrı bir diş fırçası kullanın. Yağlı kalmaması için bir süre limonlu suda bekletebilirsiniz.  Aynı zamanda dişlerinizi beyazlatmak için bir tutam tuz ve karbonatı karıştırarak da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

SOFRA TUZU İLE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMİ

Karbonat kadar güçlü olmasa da sofra tuzuyla da dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Sofra tuzu diş beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki mikroorganizmaları da öldürür. Diş eti iltihabındaki ödemleri de azaltır. Bunların dışında dişlerinizi gliserinle de beyazlatmanız mümkün. Diş fırçanıza bir damla gliserin damlatıp dişlerinizi fırçalayın hem dişleriniz beyazlayacak hem de dişleriniz çürümeye karşı önlenecek.

Dişlerinizin parlaklık kazanmasını istiyorsanız dişlerinize ezdiğiniz çilekle fırçalayın. Göreceksiniz ki dişleriniz parlayacaktır. Peki ya muzun diş beyazlatma etkisini duydunuz mu? Evet yanlış duymadınız. Muz diş beyazlatmada en etkili yöntemlerden. Muzu diş macunu gibi düşünüp dişlerinize sürün. Dişlerinizin beyazladığını ve parladığını göreceksiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html