Diş Bakımında Sık Yapılan Hatalar

1 dakika okuma süresi

Diş Bakımında Sık Yapılan Hatalar

Dişlerinizde kalıcı korunma için Daha İyi Yaşam olarak diş bakımında sık yapılan hataları derledik. Bu hatalardan uzak durun!

Vücudumuzda en önemli işlevi olan dişlerimize acaba doğru bakımımı uyguluyor muyuz? Farkında olmadan yaptığınız bu diş bakım hataları dişlerinizin yapısına zarar veriyor. Dişlerimizi korumak için en sık yapılan diş bakım hatalarına gelin birlikte göz atalım!

Diş Bakımında Sık Yapılan Hatalar

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, basit ama aslında sık sık yaptığımız diş bakım hatalarını sizler için sıraladı:

Uzun Süre Kullanılan Diş Fırçası

Fırçanızı senede 1 değiştirenlerden misiniz? Cevabınız evetse dişlerinize en büyük zararı veriyorsunuz. Günde iki defa fırçalamak için kullandığınız diş fırçasının ömrü 3 ay. 3 aydan sonra diş fırçanız dişlerinizi düzgün temizleyemez ve dişlerinizde bakteri oluşumuna zemin hazırlar.

diş

2 Dakikadan Az Sürede Diş Fırçalamak

Dişlerinizin sağlıklı olması için ideal olan diş fırçalama süresi en az 2 dakika olması gerekir. İki dakikadan az fırçaladığınızda diş macunundaki dişe faydalı olan şeyler diş minesine ulaşmaz. Yani fırçalama süresi kısaldıkça ağız hijyeni yetersiz yapılmış olur.

Diş İpi Kullanmamak

Diş fırçanızın ulaşamadığı yerlere en iyi şekilde ulaşan bir şey varsa o da diş ipi. Diş ipi kullanmayı hala alışkanlık haline getirmediyseniz diş sağlığınız için hemen kullanmaya başlamanızda fayda var. 

diş

Dili Temizlemede Göz Ardı Etmek

Ağız bakımında es geçilen alanlardan biri de dil temizliği. Dil temizliğinize özen göstermezseniz ağız kokusunun oluşumuna zemin hazırlamış olursunuz. En sık yapılan diş bakım hatalarından biri de dil temizliğini ihmal etmek diyebiliriz.

Yanlış Teknikle Diş Fırçalamak

Dişlerinizin en rahat temizlendiği yöntem dişlerinizi dairesel hareketlerle temizlemek. Dairesel hareketler dişlerinizin arasındaki boşlukları daha iyi temizlediğinden dolayı diş bakımınızı daha iyi yapmış olacaksınız.

*Sert fırçayla diş fırçalamak ya da günde 4 kez diş fırçalamak dişlere zarar veren diğer diş bakım hatalarından.

Sizce başka hangi diş bakım hataları yapılıyor?

Doğru diş fırçalama yöntemleri neler?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html