Diş Ağrısına Evde Çözüm

2 dakika okuma süresi

Diş Ağrısına Evde Çözüm

Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği çözümler ile diş ağrınızı evde en az seviyeye düşürebilirsiniz.

Küçük büyük herkesin en az bir kez yaşamış olduğu diş ağrısının doktora gidilinceye kadar evde şiddetini azaltabileceğinizi biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam sizler için derledi.

Diş Ağrısını Geçirmek İçin Bunları Yapın

Gargara

Evde doğal bir gargara hazırlayarak diş ağrınızı hafifletebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise yalnızca 1 çay kaşığı tuz ve bir su bardağı sıcak su. Tuzun tamamını bardağın içine dökün. Sonrasında karşımın biraz soğumasını bekleyin ve gargara yapın. Yaklaşık olarak 20 dakika boyunca tuzlu suyu ağızınızda gezdirin. Tuzlu sulu gargara hem diş ağrılarınızı geçirir hem de ağız yaraları ve bakterilerini temizler.

diş ağrı

Karanfil

Karanfil ağrı kesici ve sinirleri uyuşturma etkisi ile biliniyor. Diş ağrınız olan bölgeye bir pamuk yardımı ile birkaç damla karanfil yağı uygulayın. Diş ağrınızı geçirmek için tane karanfilde kullanabilirsiniz. Karanfili diş ağrınızın üstünde bekletin ve ağrınızın geçmesini bekleyin.

diş ağrı

Bitkisel Çay

Kendinize bir nane çayı demleyerek diş ağrınızı geçirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bir fincan sıcak suya bir yemek kaşığı kadar kurutulmuş nane yaprağı dökün ve karıştırın. 10-15 dakika kadar demledikten sonra nane çayının soğumuş halini ağzınızda gargara olarak kullanın. Böylelikle diş ağrınızı azaltmış olacaksınız ve doktora gitmeden önce kendinizi fazla yormayacaksınız :)

diş ağrı

Buz Kompres

Buz ile kompres yanık. kanama, acı, ağrı gibi bir çok sancılı süreçte uygulanabilen bir yöntemdir. Diş ağrınızı geçirmek içinde öyle. İnce bir beze ya da buzdolabı poşetine 2-3 küp buz yerleştirin. Bu buzlu poşeti diş ağrınız olan bölgeye dışardan uygulayın. Yaklaşık olarak diş ağrınızın olduğu bölge de 15 dakika kadar bekletin. Sinirleriniz yumuşayacak ve ağrınızın azalacak ancak bu yöntem kalıcı bir etki sunmadığı için sık sık uygulamanızda yarar var.

diş ağrı

Diş ağrısı ciddi bir rahatsızlıktır. Bu yüzden ihmal etmemeli ve doktora danışmayı unutmamalısınız. Günde en az iki kere dişinizi fırçalamayı ve yılda en az bir kez doktor kontrolüne gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

Editörün Seçimi: Diş Ağrısına Doğal Çözüm: Karanfil

Editörün Seçimi: Diş Ağrısına İyi Gelen 5 Doğal Yöntem

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 45
  emoji
 • 12
  emoji
 • 3
  emoji
 • 5
  emoji
 • 3
  emoji
 • 14
  emoji
 • 10
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html