Detoks kürümüzü kendimiz yapalım mı?

1 dakika okuma süresi

Detoks kürümüzü kendimiz yapalım mı?

Yenilenmek, tazelenmek ve formda kalmak için detoks kürüne ne dersiniz? Üstelik ev yapımı! Gelin ev yapımı detoks kürü nasıl hazırlanır birlikte öğrenelim:

Sindiriminizi kolaylaştıracak, formunuzu koruyacak, fazla yağlarınızı yakacak doğal bir içecek ; detoks kürü! İster zayıflamak için tüketin ister sağlıklı görünmek için... Ev yapımı bu kürlerle sağlıkla formda kalmaya ne dersiniz? Yapımı mı? Buyurun;

Taze meyvelerden oluşan bu kürler zayıflamanıza da birebir etki edecek! 

1- Karpuz detoksu:

Sürahinin içine karpuz dilimleyin. İçerisine hem nane yaprakları hem de buz ekleyin. Karpuz detoksunuz hazır!

2- Salatalık detoksu:

Güne başlangıç için en doğru detoks kürü olduğunu söylebiliriz. Sürahinin içine limon ve salatalık dilimleyin. Nane yaprakları ve buz koymayı da unutmayın!

3- Çilek detoksu:

Çilek denildiğinde bir durup düşünebilirsiniz! Yüksek kalorili olabilir mi diye kafa karışıkları yaşanabilir ancak durum sandığınız gibi değil merak etmeyin... Sürahiye çilekleri dilimleyip buz ekleyin. İsterseniz nane yaprakları da ekleyebilirsiniz! 

4- Böğürtlen detoksu:

Daha mayhoş tatlar sevenlerdenseniz bu detoks tam size göre! Böğürtlenleri buz dolu suyun içine koyun! Detoksunuz hazır. Afiyet olsun :)

5- Kokteyl detoksu:

Bu güzelim meyvelerin hiçbirini birbirinden ayırmıyor musunuz? Hepsi mi sizin bebekleriniz!? Ee tamam... İşiniz çok da zor değil. Tüm meyvelerin karışımından da bir kür elde edebilirsiniz. Sevdiğiniz meyvelerden oluşan dilimleri buz dolu suya ekleyin. Nane yaprakları ekleyip eklememek de yine tamamen damak zevkinize kalmış... Afiyet olsun :)

Not: Sabahları uyandığınızda,akşamları da uyumadan önce bir bardak tüketmek sindirim sisteminizi düzenler, fazla yağlarınızı atmanızda yardımcı olur. Ev yapımı bu detokslar hem sağlığınızı hem formunuzu koruma altına alıyor :)

Ya sizin favori detoks kürünüz hangisi!? Yoksa sizin de tercihiniz kokteyle detokstan yana mı?

Editörün Tercihi: Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html