Damatlık Seçme Tüyoları

2 dakika okuma süresi

Damatlık Seçme Tüyoları

Düğün sezonu hala kapanmadı değil mi? Bu kez damat adayları için yazdık : Damatlık Seçme Tüyoları

Genellikle düğünler gelinler üzerine göre düzenlenir ve hep onların etrafında şekil alır. Gelin makyajı, gelin saçı, takısı, kuaförü ve tabii ki de büyüleyici gelinlikler. Ve yine genellikle damatlar gelinlik özel olsun güzel olsun da biz bir şekilde buluruz bir şeyler gözüyle bakıyor halbuki gelini tamamlayan tabiri caizse jilet gibi yerini alan damatlardır :) Beyazların içinde bir prensesin yanında, yine beyaz atlı prens misali bir damadın olması gerekir! Eğer fit bir erkek değilseniz üzgünüz ama hazır damatlık bulmak oldukça zordur en iyisi diktirin çünkü mutlaka orasını burasını tadilata göndermeniz gerekecektir ve modeli bozulacaktır.

İşte Damatlık Seçme Tüyoları

Totalde 3 tane seçme hakkınız var zaten; normal takım elbise, smokin ve frak.

1.Takım Elbise Bu en çok tercih edilen siyah klasik olandır.Siyahın en önemli avantajı genellikle bütün erkeklere yakışır olması ve küçük hataları göz ardı etmesidir.İllaki siyah olcak diye bir şey yok tabi  kır düğünü gibi bir düğün düşünürseniz size uygun renkte bir keten takım elbise dahi giyebilirsiniz. Unutmayın size uygun bir renk mutlaka vardır. Yine tercih edilen beyaz takım elbise,açıkcası taşıması zordur ama sadece ceket beyaz olduğunda enfes bir şekilde taşıyacağınızdan eminiz.Kravata gelirsek,ince uzun boyluysanız kravatta sizin gibi ince olabilir ve tabii ki cep mendili.Yine tercihen papyon da kravat takabilirsiniz.

Smokin-Ve-Normal-Takım-Elbise-Modelleri

46d0a4558092c590b37ed897d733ebfb

 2.Smokin Smokin genelde düğün, balo gibi resmi törenlerde tercih edilir. Aslında genel rengi siyah olmasına rağmen beyaz renk olanları da harika oluyor. Eğer geniş omuzlu ve uzun boylu fit biriyseniz beyaz rengi rahatlıkla seçebilirsiniz. Smokin, yakaları genelde saten olur,ceket boyu da normal takım elbiseden daha kısadır.Gömlek olarak ise kesik yakalı bir gömlek giyilir. Eğer smokin giyeceksiniz mutaka ama mutlaka papyon takmalısınız. Kuşak çok gerekmiyor ama kullanıldığında güzel tamamlıyor açıkcası. Ayakkabı olarak parlak siyah ayakkabı giyilmeli.

b1764119d227ddba03b4d598de82d3d7

Siyah-Papyonlu-Damatlık-Modelleri 

3.Frak Frak çok tercih edilmez ama aslında çok ciddi ve özenli bir görünüme sahip olursunuz.Eğer bir otel düğünü ise çok şık duracağına eminiz.Frak aşağı yukarı smokinin ceket arkasının kuyruğunun olması diyebiliriz. Kesinlikle resmi bir kıyafettir.Kuşak olmazsa olmazıdır. Frak’ın tüm aksesuarları papyon, eldiven vs. beyaz renktir.

sarar-frak-damatlik

  Siz partnerinizin hangi model damatlık tercih etmesini istersiniz?                        

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html