Damatlık Seçiminin Püf Noktaları

2 dakika okuma süresi

Damatlık Seçiminin Püf Noktaları

Hazır düğün sezonu gelmişken, damatlık seçmenin püf noktalarını sizler için derledik!

Havalar ısındı, ve düğün sezonu artık tamamen açıldı! Düğünde de damatlık seçimi en az gelinlik seçimi kadar önemlidir. Hayatının bu en önemli gününde haklı olarak çok şık olmak isteyecek ve en az gelin kadar ilgi çekmeyi düşünekler, bu konuda atılacak ilk adım nişan ve düğün gibi organizasyonların konseptine uygun bir damatlık seçimidir.. Daha İyi Yaşam olarak, sizler için damatlık seçimiin püf noktalarını derledik!

En Çok Tercih Edilen Hangisi?

Günümüzde damatlar en çok smokin giymeyi tercih ederler, nedeni ise smokinin fizikte ince, düzgün ve şık durduğudur. Ayrıca seçilecek damatlığın, damadın kişiliği ile de örtüşmesi gerekir. Kendisine ve fiziğine güvenen cesur damat adayları farklı ve iddialı renklerdeki smokinleri seçebilirler. Ama bu önemli gününde iddialı olmak gibi bir hırsı olmayan damat adayları tercihlerini siyah smokinden yana kullanmalıdır. Eğer benim konseptim ağır derseniz tercih etmeniz gereken model bir smoki olabilir. Ancak bir nikah, veya bir düğün salonunda iseniz, seçiminizi klasik damatlıktan yana kullanmalısınız.

Damatlığın Yanında Ne Gibi Aksesuarlar Kullanılmalı?

Smokinin vazgeçilmez parçası olarak ata yaka gömlek seçimidir. Damatlık seçimindeki diğer bir ayrıntı papyon ve mendil seçimidir. Ancak günümüzde çoğu damat mendil yerine yaka çiçeği kullanmayı tercih etmektedir ve bu yeni moda damat üzerinde çok da şık durmaktadır. Kravat seçimine gelecek olursak smokin içinde fular tarzı kravatlar ve tek taştan ibaret olan yaka iğneleri oldukça şık durmaktadır. Son yıllarda damatlar tarafından en çok rağbet gören modeller, daha modern izler taşıyan modeller olduğu unutulmamalıdır. 

Damatlık seçimi, gelinlik seçimi şuydu buydu derken atladığınız bir şeyler olabilir, düğün hazırlığı yapan bir çiftin ortalama kuaför bütçesi ne kadardır?

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - 7 Adımda Düğüne Hazırlık Süreci

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html