Daha İyi Yaşam'dan Velilere: E-Okul Kılavuzu

2 dakika okuma süresi

Daha İyi Yaşam'dan Velilere: E-Okul Kılavuzu

Velilerin her an öğrencinin durumunu takip edebileceği E-Okul sistemi hakkında bilmek istediğiniz her şey Daha İyi Yaşam'da!

E-Okul sistemi nedir? E-Okul sistemi nasıl kullanılır? E-Okul sistemine giriş için yapılması neler gerekir? E-Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır? E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından elektronik ortam üzerinde oluşturulan ve 2007 yılında hizmete açılan E-Okul sistemi, eğitim alanında kullanılan en aktif ve en popüler dijital hizmet uygulamalarından birisi. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi tüm veliler tarafından yoğun şekilde kullanılıyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi nedir? Ne işe yarar?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, çocuklarının okul durumunu her zaman yakından takip edebilmelerini sağlıyor. Pratik ve kolay sunan sistem ile veliler, eğitim alanında daha aktif şekilde rol üstleniyor. İnternete erişim sağlanabilen sistem, her yerden ve günün her saatinde kullanılabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, iş ve ev koşuşturması arasında belirli aralıklarla okula gidip çocuğu hakkında fikir almakta zorlanan veliler için biçilmiş kaftan. Veliler, okula gitmeden öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, başarı belgesi bilgisi, aldığı derslerin bilgisi, haftalık ders programı, derslerine giren öğretmenlerin bilgisi, sınav tarihleri, sınav sonuçları, sözlü notları ve şube ortalamasına ilişkin her türlü bilgiyi edinebiliyor.

Veliler, çocuklarının sınav tarihlerini, en son girdiği sınavdan kaç aldığını öğrenebilme şansına sahipler... Bu durumda vakitsizlik yaşadığını belirterek, çocuğu hakkında ilgilenemediği için dert yanan veliler, artık daha huzurlu ve rahat olabilecekler.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi gün geçtikçe geliştiriliyor

Yenileme ve geliştirilme çalışmaları ile E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde, şube ortalaması grafiği ile çocukların okudukları şubedeki genel not ortalaması ve bu not ortalamasına göre çocuğun durumunun grafik şeklinde veliler tarafından görülebilmesine imkan veriyor.

Çocuğunuzun hangi gün okula gitmediğini öğrenmek mümkün!

Peki, veliler, çocuklarının okuldaki başarı durumu hariç E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden neleri öğrenebiliyorlar? Veliler, çocuklarının o gün okula gidip gitmediğini öğrenebilme şansına da sahip olabiliyor.

Veliler okul hayatına hakim

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerin okuldaki en son durumuna ilişkin olarak en güncel bilgilerin hızlı bir şekilde veliler tarafından öğrenilebilmesi sağlanıyor. Böylece okulda yaşanan sorunlar, daha hızlı çözülebiliyor. 

Editörün Seçimi: Daha İyi Yaşam - Etkili Ders Çalışma Yöntemleri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html