Daha Dolgun Dudaklar İçin 5 Öneri!

2 dakika okuma süresi

Daha Dolgun Dudaklar İçin 5 Öneri!

Dudaklarınızdan şikayetçi iseniz, dudaklarınızı dolgun göstermeniz sizlere 5 pratik bilgi verdik!

Daha dolgun dudaklara sahip olmak, neredeyse her kadının hayali! Bunu makyajla yapıyoruz, evet ama bazen tam doğal olmuyor.. Ne yazık ki hepimiz doğuştan, Angelina Jolie gibi dolgun dudaklara sahip değiliz. Ancak bu görünümü birkaç hile ile elde edebiliriz! Nasıl mı? Yazımızın devamına alalım seni! Doğal olarak dudaklarımızın dolgun durmasını sağlamak için neler yapmalıyız, Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

1. Dudaklarını Nemlendir!

Dudakların nem kazanması, hem dudaklarınızı ölü deriden arındıracak, hem de daha dolgun ve şekilli durmaını sağlayacak. Rujunuzu sabitlemesi ve daha uzun süreli rujla dolaşmanızın yanı sıra dudak nemlendiricinizi çantanızdan ayırmamanızı öneriyoruz! Eğer oruçlu değilseniz, veya oruç tutmadığınız zamanlarda gün içinde kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı mutlaka nemlendirmeyi unutmayın!

2. Cilt Renginize Uygun Bir Dudak Kalemi Edinin!

Cilt tonuna yakın tonda bir dudak kalemi ile dudaklarının dış kısımlarını çerçeveleyerek dolgun dudak efekti oluşturabilirsiniz, ancak fazla taşırıp gülünç olmamakda fayda var :)

3. Rujunla Aynı Tonda Dudak Kalemi Kullan!

Hangi ruju kullanacağımız ruh halimize göre değişiyor evet, ancak öenmli olan dudaklarınızda nasıl durduğu. Dudaklarınızı çerçevelediğiiniz kalemin sanki dudağınızdan gibi görünmesi gerekiyor. Eğer rujunuza uygun bir dudak kaleminiz yoksa, ince uçlu bir dudak fırçası yardımıyla rujunuzu dudak kalemi olarak kullanabilirsiniz.

4. Dudak Üstünü Aydınlat!

Üst dudağınızın tam ortasına aydınlatıcı uygulayın! Bunu yaparak, ışığın yansımasıyla daha dolgun bir görünüm oluşturmuş olursunuz.

5. Dudak Altını Kontürle!

Alt dudağınızın alt kısmına, ince uçlu makyaj fırçası ile bronzer uygulayın. Gölgelenmiş bir görünüm oluşacağı için, dudaklarınız daha büyük görünecektir!

Vee ta daa dolgun dudaklar! Sizin dudaklarınızı dolgun göstermek için hileleriniz neler?

Uzman Estetisyen &Permanent Makeup Artist Dilara Aslankara Öçal, "Dudak Konturu Nedir?" sorusunun cevabını sizler için verdi...

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Yaz Aylarında Tercih Edebileceğiniz Fondöten Markaları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 3
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html