Daha az yemek yemek mümkün!

1 dakika okuma süresi

Daha az yemek yemek mümkün!

Kahvaltı alışkanlığınızın olmaması,düzensiz beslenme,bir öğünde aşırı yemek yemek gibi davranışlar fazla kilolara sebep oluyor!

Özellikle kahvaltı öğününü atlayıp öğlen yemeğini fazla kaçırmak ilk sebepleri arasında yerini alıyor...

Gün içinde daha az yemek yemek için sıkı bir kahvaltı öneriliyor. Yapılan araştırmalardan ortaya öyle bir sonuç çıktı ki: Sanılanın aksine az yemek yemek kilo vermenize yardımcı olmuyor.

Bu durum metabolizmanızın daha yavaş çalışmasına sebep olduğu için kilo kaybınız da yavaşlamış oluyor... Sabahları sıkı bir kahvaltı ile gün içinde daha az yemek yemek mümkün!

Ayrıca sabah kahvaltı etmek gün içindeki mide kazınmalarını da önlüyor. Tatlı yemek,doygunluk hissini arttırıp iştahınızı kesse bile kahvaltı öğününde özellikle protein yüklü beslenmek gün içinde daha az yemenizi sağlıyor!

Özellikle protein yönünden zengin besin maddelerini yemek, beynin ödül mekanizmasındaki kimyasalları arttırıyor. Uzmanlar bu kimyasalların obezitenin engellenme ve tedavisinde büyük önemi olduğuna dikkat çekiyor!

Kahvaltı en önemli öğün!

Uyuma halindeyken bile vücudumuz çalışmaya devam ediyor. Bir genelleme yapmak gerekirse akşam yemeğinden kahvaltıya kadar 12 saat geçiyor! 12 saat uzun bir zaman... Bu süre zarfında vücut tüm besin değerlerini tüketmiş oluyor. Sabah kahvaltı yapmamak,gün içinde enerjinizin düşmesine sebep olabiliyor...

Buna bağlı olarak dikkat dağınıklığı, baş ağrısı, halsizlik gibi sorunlarla karşı karşıya kalmanızda mümkün! Aynı zamanda kahvaltı yapmamak gün içinde daha fazla yemek yemek anlamına geliyor! Hem daha az yemek hem de daha yeni güne daha enerjik bir başlangıç için kahvaltını öğününü ihmal etmeyin deriz!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html