Çorap Bot Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1 dakika okuma süresi

Çorap Bot Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu kışa damga vuracak olan çorap bot seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bilmiyorsanız yazımızı hemen inceleyin!

Olumsuz hava koşullarına karşı ayakları korumak oldukça önemli, çünkü gün içerisinde yağmur, çamur hatta karla karşılaşılabileceği için seçilen botun bu hava koşulları karşısında etkilenmemesi gerekir.

Botların temel özelliklerinin başında; darbelere karşı koruma özellikli, soğuk hava şartlarında sıcak tutabilen, yürürken konforlu ve sert hava koşullarına rağmen kolay deforme olmayan özellikte olması gerekir.

Günümüzde tercih edilebilecek pek çok farklı bot seçeneği bulunuyor. Bunlardan biri de her geçen gün trendi artan çorap botlar! Oldukça şık ve zarif bir görüntü sağlayan çorap botlar, kişiye ayrı bir hoşluk katar.

çorap

Çorap Bot Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çorap bot seçerken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna verilebilecek ilk cevap, botun ayakları çamur ve soğuktan koruyacak kadar yüksek olması gerektiğini söyleyebiliriz. Çorap şeklinde olan bu botlar son yıllarda, kış dönemlerinin olmazsa olmazları arasında.

çorap

Bacağı saran bu botlar, bilek hizasında bir çorap gibi biter. Daha önceki yıllarda moda olan çorap çizmeler, şık olmasına rağmen kombinlenmesi zor olmaktaydı dolayısıyla tasarımcılar çorap çizmeden yola çıkarak daha zarif olan çorap botları tasarladı.

çorapGiyilip çıkarması çorap çizmeye göre daha kolay olan bu botlar, neredeyse tüm kıyafetlerle hoş bir görüntü sağlıyor. Kişiye oldukça zarif ve elegan bir görünüm kazandıran bu botların ayrıca bilekleri ince gösterdiği de açık ve net.

Küt ve kısa topuklu olanlar genellikle günlük olarak tercih edilirken, yüksek ve sivri topuklular ise özel günlerde tercih ediliyor. Günlük olarak popülerliği artan modellerin arasında yumuşak kadife, parlak plastik ve elastik polyester görünümlü olanları da ekleyebiliriz.

Çorap bot seçerken karlı ve yağmurlu zeminlerde botun kaymayacak malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin.

Çorap botları nasıl buluyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html