Concealer Nedir ve Nasıl Kullanılır?

1 dakika okuma süresi

Concealer Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Concealer nedir, nasıl kullanılır diyorsanız hemen Daha İyi Yaşam'dan öğrenin!

Concealer yani Türkçe adıyla kapatıcılar yüzümüzde bulunan herhangi bir kusuru herhangi bir renk farklılığını gidermek için kullandığımız makyaj ürünüdür. Concealer'lar kadınların kullanmaktan vazgeçmediği yanından ayırmadığı makyajların da eksik etmediği ürünler arasındadır. Yüzümüzde belli olmasını istemediğimiz kusurlar örneğin gözaltındaki morluklarımızı kapatmak için kapatıcılar yani concealer kullanmaktayız.

Concealer tercihi yaparken ne için kullanmak istediğini bilmeli ona göre bir tercih yapmalısın. Yüzümüzde bulunan akne ve sivilcelerden şikâyetçi isek, bu tür kusurları gizlemek istiyor isek cilt tonumuzdan bir 2 ton daha açık bir concealer tercih etmemiz gerekmektedir. Cildimizde bulunan renk eşitsizliği için concealer tercih edecek isek o zaman da yeşil veya sarı tonlarında bir concealer tercih etmemiz gerekir.

Concealer'lar nasıl kullanılır?

Bir concealer gözaltlarına uygulanıyorsa fırça veya parmak uçları ile uygulanmalıdır. Gözaltlarına iyice yayılan kapatıcı ilk olarak göz pınarlarından başlanıp gözün diğer kısımlarına olacak şekilde iyice yedirilmelidir. Parmak uçları ile uygulanan kapatıcı çok nazik bir şekilde uygulanmalıdır. Güneş lekesi, sivilce, akne için kapatıcı uygulaması yapılacak ise bu sıkıntılı yerlerin üzerine kapatıcı sürülür ve yavaşça dağıtılır kötü bir görüntü oluşmaması için kapatıcıyı ince şekilde sürmeye özen göstermelisiniz, özellikle akne problemi olan kişiler kapatıcı kullanırken yumuşak bir fırça ile concealeri uygulamalıdırlar. Concealer güzel bir şekilde tüm noktalara sürüldükten sonra şeffaf bir pudra kullanımı da uygulayarak kapatıcınızı sabitleyebilirsiniz.

concealer

Concealer nasıl temizlenir?

Kullanılmış olan kapatıcılar bir süre sonra ciltten iyice temizlenmeli, cilt arındırılarak nemlenmesi yapılmalıdır. Makyaj temizleme sularını pamuk yardımıyla cilde uygulanabilirsiniz veya makyaj temizleme sütü kullanabilirsiniz. Makyaj temizleme sabunları ve makyaj temizleme kremleri de cildinize temizlemeniz için etkili yöntemler olacaktır. Ayrıca kapatıcı uygulaması yapmadan önce de cildinizi peeling yöntemi ile temizleyebilir, ölü deri ve hücrelerden arındırma işlemi yapabilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html