Çocuklu Evde Ekonomi Yapmanın Yolları

2 dakika okuma süresi

Çocuklu Evde Ekonomi Yapmanın Yolları

Hayat şartları zaten zor bir de üstüne çocuğunuz varsa kemeri sıkmanın zamanı. Çocuklu evde ekonomi yapmanın yolları yazımız çok işinize yarayacak!

Ekonomi bildiğimiz gibi yaşamın temeli. Atılan her adım her hamle ekonomiye dayanıyor.  Bu nedenle yeri geldiğinde hepimiz zor zamanlar geçirebiliyoruz. Peki ya ufak tefek ekonomi yollarıyla bu durumları hiç yaşamamak ya da üstesinden gelmek ister misiniz? 

Çocuklu evde ekonomi yapmanın yolları

Çocuklar büyüdükçe doğal olarak ihtiyaçları da artar. Artık bebeklik kıyafetleri yerini daha büyük bedenli kıyafetlere bırakır. Bir de söz konusu kendi çocuğunuzsa her şeyin en iyisi olsun istersiniz. Durum böyle olunca ekonomi yapmak tarih olur. Ancak ekonominizin sizi zorlamaması ve harcadığınız paranın geri dönüşümünü daha uzun vadede almanız için ufak tefek ekonomiler yapmanız gerekir.

Cinsiyet odaklı renklerden kaçının

İlk çocuğunuz için alışveriş yapıyorsunuz ve oldukça heyecanlısınız! Her hoşunuza giden şeyleri alıyorsunuz çünkü hepsi çok güzeller biliyoruz :) Ancak çocuklu evde ekonomi yapmanın altın kurallarından biri aldığınız kıyafetlerin renkleri. Aldığınız her türlü bebek kıyafetlerini kız ya da erkek odaklı almayın. Kıyafet tercihinizi her iki cinsiyetin de giyebileceği renk tonlarından yana kullanın. Neden mi? İleride bebek düşündüğünüzde bu kıyafetleri yeniden kullanabilir ve ekonomik anlamda büyük avantaj sağlayabilirsiniz.

Uzun dönemli eşya alın

Bebeğiniz için alışverişe karar verdiyseniz alacağınız eşyalar ve kıyafetler uzun vadeli kullanabileceğiniz türden olsun. Mesela alacağınız yatağın hem bebeklikte hem de büyüdüğünde kullanım özelliği olsun. Yeni çıkan bebek yatakları bebeğiniz büyüdüğünde de yatak olabiliyor. Biraz ekonominizi zorlar ancak çok uzun vadede kar yapmış olursunuz.

Bebeğinizin kıyafetini biraz büyük alın

Bebeğinize aldığınız kıyafetleri bedeninden biraz büyük alın. Bebeğiniz birazcık büyüdüğünde atmak zorunda kalmaz, bir süre daha kullanabilirsiniz. Annelerin çoğu bu taktiği uygular aslında. Uzun vadede giyilme garantisi olsun diye ayakkabılar her zaman büyük alınır! :)

Çocuğunuza oyuncak yapmayı öğretin

Her çocuğun mutlaka her dönemine ait farklı oyuncakları olur ve çoğu kullanılmadan bir kenarda kalır. Sonuç olarak ise olan sizin paranıza olur. Oyuncak almak yerine çocuğunuza evdeki bazı ufak tefek şeylerle oyuncak yapmayı öğretin. Bu hem çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirecek hem de ekonominize katkı sağlayacak.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere çocuklu evde ekonomi yapmanın yollarını yazdık. Sizce çocuklu evde ekonomi nasıl yapılır? :)

Ev yapımı yumuşatıcı kullanmak ister misiniz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html