Çocuklarınızı Okula Yazdırırken İki Kere Düşünün

2 dakika okuma süresi

Çocuklarınızı Okula Yazdırırken İki Kere Düşünün

Çocuğunuzun ilkokul ve ortaokul kayıt dönemlerinde okula yazdırırken iki kere düşünün! Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Çocuğunuz bu sene ilkokula ya da ortaokula başlayacak. En az siz de onun kadar heyecanlısınız. Peki okul seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği bu öneriler ile çocuğunuzu okula yazdırırken iki kere düşünün!

okul

Çocuğunuzu Okula Yazdırırken Dikkat!

Öğretmenlerle Tanışın

Çocuğunuzu göndermek istediğiniz okul ile görüşüp çocuğunuzun sınıf öğretmeni ile tanışın, konuşun. Çocuğunuz için verimli olabilece mi, diksiyonu düzgün mü, şiddete eğilimli mi gibi aklınıza takılan bir çok soruyu okuldaki sınıf öğretmeni ile tanışarak giderin.

Okul Yakın Mı Uzak Mı?

Çocuklarınızın daha az yorulması ve daha verimli bir okul hayatı geçirmesi için okulun yakın olması oldukça önemli bir etken. Eğer iki farklı okul arasında kararsız kaldıysanız en yakın olanı tercih etmenizde yarar var.

okul

Sınıf Hakkında Bilgi Edinin

Sınıflar kaç kişilik, sıralar tek kişilik mi çift kişilik mi, sınıfta projeksiyon var mı, tahtalar akılı tahta mı, sınıf kaçıncı katta gibi bir çok sorunun yanıtını sınıfa önceden giderek alın. Okula yeni başlayan çocuklar için sınıfın ilk katta olması oldukça önemli.

Okul Etkinlik Düzenliyor Mu?

Okulda sık sık tiyatro, konser, imza günü vb. etkinlikler oluyor mu? Çocuğunuzun sosyal becerilerinin gelişmesi için oldukça önemli olan bu tarz etkinliklerin gerçekleşmesi çocuğunuzun farklı bir alana olan ilgisini ortaya çıkarabilir.

okul

Okul Yemekhanesi

Okul yemekhanesinde bir kez yemek yemeyi deneyin. Yemekhanenin kaliteli, temiz ve sağlıklı olup olmadığını anlamanız ve çocuğunuzu okula gönderirken yemek sorununu düşünmemeniz için en sağlıklı yöntemlerden biri de okul yemekhanesini test etmek.

Okulun Diğer Faaliyetleri

Okulun yabancı dile bakış açısı ve yabancı dil eğitimcileri, spor salonları ve spor faaliyetleri gibi okulun merak edilecek diğer tüm detaylarını araştırın. Bilgisayar odaları ve bilgisayarların kaliteleri, kütüphane arşivinin kalitesi ve daha bir çok ince eleyip sık dokunacak şey! Çocuğunuzun sık sık okul değiştirmesini istemiyorsanız ve göndereceğiniz okulun çocuğunuzu iyi bir eğitim hayatına hazırlamasını istiyorsanız mutlaka ama mutlaka bu süreçte okul araştırmanızı titizlikle yapınız.

 

Sizler çocuğunuzu okula yazdırırken hangi kriterleri göz önünde bulundurdunuz / bulundurursunuz ? Bizimle paylaşın :)

Çocuğumun Sanata Yeteneği Olduğunu Nasıl Anlarım?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html