Çocuklarda Yabancı Dil Eğitimi Nasıl Olmalı?

1 dakika okuma süresi

Çocuklarda Yabancı Dil Eğitimi Nasıl Olmalı?

Daha iyi yaşam olarak,çocuklarınızla anadilde iletişim kurun ve günde en az 1-2 saat onlarla yabancı dilde iletişim kurun.  

Günümüz şartlarında ülkemizde çoğunlukla artık en ufak iş ilanında bile sıkça rastladığımız bir madde olan "iyi düzeyde yabancı dil bilen ve aktif konuşan" istinaden artık yabancı dil eğitimine temelden başlanıyor.

Çocuklarda Yabancı Dil Eğitimi Nasıl Olmalı?

Çocuklara temelden verilemesi gereken yabancı dil eğitiminde elbette dikkat edilmesi gereken hususlar söz konusu. Çocuklara yabancı dil eğitimi verirken bu eğitime doğumdan itibaren ulaşmak çok önemli.

Eğer aile bireyleri yabancı dil biliyorsa çocuk zaten şanslıdır.Çünkü doğuştan yani temelden bu eğitimi alacaktır. Aile eğer çocuğa küçük yaşta dil eğitimi aldırmak istiyorsa 2-2,5 yaş bunun için ideal olandır.

Konuşmaya başlayan ve sağlık sıkıntısı çekmeyen her çocuk hiç bilmediği dilde dahi sözcükleri tekrar edebiliyorsa yabancı dile yatkınlığı vardır. Zorlayıcı Tutumdan Kaçının Çocuklara yabancı dil öğretirken baskıcı bir tutum olmadan ve zorlamadan yapmak önemli.

Çocuğunuzun dil eğitiminde özellikle müzik ve oyun oldukça etkili yöntemlerdir. Çocuklar aynı anda birden fazla dil öğrenebilir yani anne İngilizce baba İtalyanca öğretirken dış çevrede Türkçe'yi de kavrayabilir. Fakat bunu tabi ki avantaj ve dezavanatajları olabilir.

Eğer çocuk birden fazla dili doğal ortamda günlük yaşantısının içinde zorlama olmadan öğrenirse herhangi bir sıkıntı yok fakat bunu sanal bir ortamda zorla öğreniyorsa bu çocuk için dezavantaj oluşturabilir.

Çocuklarınızın eğer sizinle sıcak samimi iletişim kurmasını ve size karşı yabancılık çekmemesini istemiyorsanız eğer Daha iyi yaşam olarak,çocuklarınızla anadilde iletişim kurun ve günde en az 1-2 saat onlarla yabancı dilde iletişim kurun.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html