Çocuklara Söylenmesi Gereken Cümleler

1 dakika okuma süresi

Çocuklara Söylenmesi Gereken Cümleler

En değerli parçanız olan çocuklara bu cümleleri her sık sık söyleyin.

Çocuklar her zaman ilgi bekler ve takdir görmeyi ister. Bu nedenle çocuğunuza bu cümleleri sık sık söyleyin.  Çocuğunuza söyleyeceğiniz bu cümleler onlara özgüven ve başarı katacak.

İşte çocuğa söylenmesi gereken güzel cümleler

"Seni seven bir ailen var"

Çocuğunuzun ileride başarılı ve özgüvenli biri olarak yetişsin istiyorsanız çocuğunuza sık sık “seni seven bir ailen var” cümlesini söyleyin. Bu şekilde büyüyen çocukların hep geçmişe dair güzel anıları olacak ve büyüdüğünde “ne kadar güzel bir ailem var” diyerek kendini güvende hissedecek.

“Sence hangisi olsun?”

Çocuğunuzun sizinle inatlaşmasını istemiyorsanız ona en az iki seçenek sunun. Böylece hem kendisine güveni gelecek hem de sizinle inatlaşmaktan vazgeçecek.

“Sana inanıyorum”

Bir çocuk en çok bu cümleleri duymak ister. Sizi bile etkileyen bu cümle çocuğunuza o kadar iyi gelecek ki tahmin bile edemezsiniz.

“Seninle gururlanıyorum”

Çocuğunuza bu cümleyi her an söylemeniz bir anlam ifade etmez ama gururlu bir davranış sergilediğinde bu cümleyi söylediğinizde etkisi büyük olacak.

“Sana yardım etmemi ister misin?”

Çocuğunuz ne olursa olsun sizin onun yanında olduğunu bilmeli. Bu duyguyu her an hissetmesi için bu cümleyi çocuğunuza sık sık sorun. Emin olun büyüdüğünde bir sıkıntısı olduğunda ilk sizinle paylaşacak.

“Bu hatalardan ne çıkardın”

Hatalar çıkarılması gereken birer derstir. Siz çocuğunuza bu cümleyi söylediğinizde çocuğunuz sorunlarından kaçmaması gerektiğini öğrenecek ve mücadele edecektir.

“Asla pes etme”

"Asla pes etme" cümlesi bir çocuğu azme yürüten güçlü bir kelime. Bu cümleyi sık sık duyan çocuk başarısızlık karşısında ders almayı bilir .

Daha İyi Yaşam olarak çocuklara söylenmesi gereken en anlamlı cümleleri yazdık. Sizin de bir katkınız olsun isterseniz birer cümle de sizden bekleriz :)

Erkek Çocuğun Özgüvenli Olması İçin Ne Yapılmalı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html