Çipli Kimlik Kartı İçin Gereken Evraklar

1 dakika okuma süresi

Çipli Kimlik Kartı İçin Gereken Evraklar

Kimliklerimiz değişiyor yerine yeni çipli kimlik kartları geliyor ama başvuru için gereken evrakları biliyor muyuz? Tüm detaylar Daha İyi Yaşam’da!

Yeni çipli kimlik kartları için başvurular 2 Ocak’ta başladı başlamasına da yoğun ilgiden dolayı sanırım bu yıl alamayacağız.

İnternetten yakın zamana randevu almak resmen imkansız, telefonlarsa sürekli meşgul. Nüfus müdürlükleriyse daha önce böyle bir yoğunluk yaşamadıklarını belirtiyor. Peki ya çipli kimliklerimize ne zaman kavuşacağız? İçeriğimizin detaylarını birlikte inceleyelim..

Yeni çipli kimlik kartları için başvuru sayısı ilk haftadan 87 bini buldu. En çok başvurunun yapıldığı il 34 bin 607 kişiyle tabi ki İstanbul oldu.

Yeni kimlik kartları için gereken evraklar neler?

İşte yeni çipli kimlik kartlarınız için adım adım yapmanız gerekenler..

-Başvuru ilçe nüfus müdürlüklerinden ya da randevu alarak gerçekleşiyor.

-Başvuru için gittiğinizde nüfus müdürlüğü personelince kimlik bilgileriniz kontrol ediliyor.

-Yeni çipli kimlik kartı başvurunuzu şahsen kendiniz yapmanız gerekiyor. Ancak 15 yaşın altındaysanız ailenizle birlikte yapabilirsiniz.

-Kimlik başvurularını internet üzerinden randevu alarak yapmak için "https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr" internet sitesinden ya da  "Alo 199" hattından yapabiliyorsunuz.

-Başvuru sırasında yanınızda son 6 ay içinde çekilmiş 1 fotoğrafınız gerekiyor.

-Yeni kimlik kartı başvurusu için gittiğinizde yanınızda nüfus cüzdanı, aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçecek bir belgenizin bulunması gerekiyor.

Bireysel Emeklilikte Devlet Güvencesi Var mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html