Cinsel Yaşam Evliliği Etkiler mi?

1 dakika okuma süresi

Cinsel Yaşam Evliliği Etkiler mi?

Evlilikte cinsel yaşamın önemi, cinsel yaşam evlilik ilişkisini etkiler mi?

Evlilikte cinsel yaşam evlilikleri nasıl etkiler Sentez Psikolojik Danışma Merkezi'nden Aile ve Evlilik Terapisti &Cinsel Terapisti Güldane Işık Kavgacı Kadınlar Kulübü TV'ye anlattı.

Cinsel yakınlık evlilik ilişkisinin en önemli özelliklerinden biridir. Zaten evlilik düşüncesi bir cinsel duyum beklentisini de beraberinde getirir. Bu noktada bir sorun çıkması dahilinde kişiler hayal kırıklığı yaşayarak evlilik ilişkileri olumsuz yönde etkilenebilir.

CİNSELLİK İLETİŞİM ARACI

Evlilik ilişkisinde çift arasındaki en önemli iletişim hatlarından bir tanesi cinsel yakınlıktır. Cinsel uzaklık ta ise bu ana iletişim hatlarından bir tanesi kopmuş demektir. Evlilik terapilerinde sağlıklı, düzenli cinsel yaşantıları olan çiftlerin evlerini, çocuklarını, işlerini daha iyi yönettiklerini ,birbirlerine daha toleranslı olduklarını, daha sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşadıkları görülmektedir. Çünkü sağlıklı bir cinsel yaşam yaşandığı çiftlerin benliklerini kendiliğinden onaylamaktadır.

CİNSELLİĞİN PSİKOLOJİK VE FİZYOLOJİK ETKİLERİ VARDIR

Sağlıklı bir cinsel yaşantının çok güçlü psikolojik etkilerinin yanı sıra çok güçlü fizyolojik etkileri de vardır. Beynin biyokimyasını değiştirerek mutluluk hormonlarını salgılar. Gelmiş geçmiş bütün yaşam tecrübeleri sağlıklı, düzenli bir cinsel yaşantının genellikle evliliğin temelini oluşturduğu noktasında hemfikirdir. Evlilikte cinsel konular genellikle konuşulmayan el yakan konulardır.

EVLİLİĞİ ETKİLİYOR

Evlilik uyuşmazlıklarının temelinde eninde sonunda çiftlerden birinin ya da her ikisinin bir cinsel kaygı geliştirmesinin ve bu kaygıdan kaçınmasının rolü mutlaka vardır. Düzenli cinsel yaşantıları olan çiftler birbirlerine duygusal olarak daha iyi bağlanarak daha sağlıklı bir hayat yaşarlar.

Görüldüğü gibi cinsellik evlilik yaşamının temelini oluşturuyor. Cinsel yaşamda oluşabilecek bir sorun evliliğin temelini de etkileyebiliyor. Bu nedenle çiftler cinsel yaşamlarında diğer konularda olduğu gibi özenli olmak durumundadır. Aile ve Evlilik Terapisti  & Cinsel Terapisti Güldane Işık  Kavgacı'nın da açıklamasına göre cinsellik evlilikğin temel taşlarından bir tanesi.

Sizce cinsellik evlilikte ne derece etkilidir?

Evlilik ve Cinsel Yaşam

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html