Ciltteki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

2 dakika okuma süresi

Ciltteki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Ciltteki siyah noktalardan kurtulmanın doğal yollarını Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Genellikle yağlı ciltlerde ve kadınlarda görülen siyah nokta oluşumunun çeşitli nedenleri var. Bu sebeplerin başında ise; yetersiz beslenme ve bakımsızlık gibi sebepler yer alır. Ayrıca sigara kullanımı ve makyaj ürünleri cildin yorgun gözükmesine ve siyah nokta oluşmasına zemin hazırlar. Dolayısıyla da cildin yağ ve nem dengesi bozularak siyah noktalar oluşur. Sonuç olarak cilt kalitesi bozulduğu gibi estetik açıdan da hoş bir görüntü ortaya çıkmaz.

cilt

Ciltteki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Siyah noktalar, sivilce oluşumu ile de bağlantılı. Yalnız her siyah noktanın da sivilceye dönüşmesi olası değil. Günümüzde siyah noktaların giderilmesi için farklı pek çok yöntem kullanılıyor. Bunlar; maskeler, kremler, peelingler, bantlar ve kapatıcı makyaj bazları gibi yöntemler. Yani kısa vadede derine inmeden uygulanan çözümler.

Evde uygulanabilecek çeşitli yöntemler sayesinde ciltteki siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları bulunur. Bu yöntemlerin başında buhar banyosu gelir.

cilt

Cilt İçin Buhar Banyosu

En iyi yöntemlerden biri olan buhar banyosunun uygulaması ise; cildi sıcak suyun buharında yaklaşık 5-10 dakika bekletme ile gerçekleştirilir.

Cilt İçin Bal Maskesi

Uygulanabilecek etkili diğer bir yöntemde bal maskesi. Bal besini cildi besleyerek çok daha canlı görünmesine destek olur. 2-3 çorba kaşığı bal cilt üzerindeki siyah noktalara sürülür. Bir süre bekletildikten sonra ılık suya batırılmış bir pamuk yardımıyla cilt temizlenir. Bu işlemden sonra gözenekleri sıkıştıran bir losyon sürürseniz bal maskesi daha etkili olur. Ayrıca; domates maskesi, yulaf maskesi, yoğurt maskesi gibi farklı maskeler de siyah noktalardan kurtulmak için uygulanabilecek yöntemler arasında.

cilt

Siyah noktalardan kurtulmak için noktayı sıkmak en büyük yanlış uygulamadır. Çünkü bu şekilde ciltte lekeler oluşabilir. Ciltteki siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları arasında yeşil çay da var. Yeşil çayı özellikle sivilceye meyilli ciltler sever. Sabahları demlenip soğutulan yeşil çay, siyah noktaların üzerine sürülüp yaklaşık 10 dakika bekletip durulamak, siyah noktaların oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Ciltteki siyah noktalar için sizin uyguladığınız doğal yöntemler neler?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html