Cilt Yapısına Göre Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

1 dakika okuma süresi

Cilt Yapısına Göre Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyaj dünyasında size en uygun makyaj yöntemi yüzünün şekli, göz rengi, dudaklarınızın yapısı gibi faktörler içerir. İşte cilt yapısına göre makyaj yapımı..

Yüzünüzün en ince ayrıntına kadar bildikten sonra hangi kombinasyonlarla makyajınızı yapacağınıza karar vermelisiniz. Her şeyde kural olduğu gibi makyajı yaparken de bu kuralları öğrenmeliyiz. Tarzımıza ve kıyafetlerimize uygun olarak makyaj yapmak sizi daha güzel ve özel yapar. Kuralları ve yapacaklarımızı belirledikten sonra makyaj setine, nemlendiriciye, cildimize uygun fırçaya ve fondötene ihtiyacımız vardır.

Yüz tipi nasıl belirlenir ve nasıl makyajı yapılmalıdır?

Yüz tipimizi belirlemek aslında çok basittir ve kendimiz kolayca bunu uygulayabiliriz. Yüzümün net bir şekilde fotoğrafladıktan sonra çene ucuna, çene çıkıntısına, şakaklara ve alnın saçlar ile kesiştiği yerlere nokta koyarak ve bu noktaları birleştirerek yüz şeklimizi kolayca belirleyebiliriz.

Uzun, oval, düz, üçgen, yuvarlak ve kare olmak üzere yüz şekilleri vardır. Bu şekiller arasında en ideal ve kolay makyaj yapımına sahip olan oval yüz şeklidir. Bu işlemden hemen sonra cildimizin yapısını öğrenmeliyiz sonrasında makyajımıza başlamalıyız.

makyaj

Cilt yapısına göre makyaj nasıl yapılmalıdır?

Mükemmel olmak için birçok ayrıntıya dikkat etmeliyiz bunlardan bir tanesi de cilt yapımızdır. Lekeli, siyah lekeli ve yorgun cilt olarak adlandırabiliriz. Lekeli cilde sahip kişi ten rengine uygun fondöten kullanmalıdır, lekelerin üzerine daha fazla uygulama yapıldıktan sonra göz makyajı ile gözlerimizi ön plana çıkararak bu problemden kurtulmuş oluruz. Siyah lekeli cilde sahipsek Airbrush makyajını her yere uygulayarak yapmamız gerekiyor.

Bu sayede kırışıklıklardan kurtulmamıza daha genç görünmemizi sağlar. Yorgun cilt yapısındaki kişilerin cilt problemlerinin birçoğunun görüldüğü yapıya sahiptir bu sebeple en zor makyajın yapıldığı cilt tipidir. Bu sorunların hepsini ortadan kaldırmak için kapatıcı uyguladıktan sonra, dudaklarınızı ve gözleriniz ön plana çıkararak daha iyi bir görüntü elde etmenizi sağlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html