Cilt ve Makyaj Temizliğinde Hazır Solüsyonlar Kullanılması

1 dakika okuma süresi

Cilt ve Makyaj Temizliğinde Hazır Solüsyonlar Kullanılması

Cilt ve makyaj temizliğinde hazır solüsyonların kullanılması sağlıklı mıdır?

Cilt temizliğinde kullanılan birçok ürünün aynı zamanda makyaj temizliğinde kullanıldığını hemen hemen herkes bilir ama yine de yeni arayışları sürdürmekten ve yeni ürünleri denemekten de kendini alamaz.

Piyasada cilt ve makyaj temizleme konusunda satışı bulunan sütler, köpüren ya da köpürmeyen jeller, krem formunda ama su bazlı olanlar, peeling etkili olanlar gibi envai çeşit ürün var. Peki cilt ve makyaj temizliğinde hazır solüsyonlar kullanılması ne kadar sağlıklı hiç düşünen oldu mu? Yoksa kendinize uygun ürünü hep deneme yanılma yolu ile mi buluyorsunuz?

cilt

Cilt ve makyaj temizliğinde hazır solüsyonlar kullanılması sağlıklı mıdır?

Kullanıcı üzerinde herhangi bir tetkik ve tahlil yapılmadan cilt ve makyaj temizliğinde hazır solüsyonlar kullanılması sağlığa uygundur ya da zararlıdır demek doğru değil. Kullanılan tüm ürünlere yönelik olarak zararlı ifadesini kullanmak da son derece gerçekten uzaklaşmanın ifadesi.

Yıllarca üzerinde araştırmalar yapılarak tüketicinin kullanımına sunulan ürünler arasında elbette cildinize uyum sağlamayacak olanlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için herhangi bir ürünü kullanmadan önce mutlaka bir cilt uzmanına danışmakta yarar var.

cilt

Kuru veya yağlı cilt ve makyaj temizliğinde hazır solüsyonlar kullanılması

Özellikle lise yıllarında karşılaşılan yağlı cilt ve sivilce gibi problemler cilt ve makyaj temizliğinde hazır solüsyonlar kullanılması esnasında çeşitli sıkıntılara yol açabiliyor.

Kullanılan bazı ürünler sonrasında sivilce sayısında artış yaşanabiliyor. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında ılık su ile kullanılabilecek doğal içerikli ürünlerin tercih edilmesi faydalı olabilir.

Kuru ciltlerde ise cildin daha da kurumasına sebep olan salisilik asit gibi ürünler ile peeling yapan tanecikleri bulunan ürünler yerine hassas ciltlere yönelik olarak özel geliştirilmiş ürünler tercih edilebilir.

Cilt ve makyaj temizliğinde siz ne kullanıyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html