Cilt tipinize Göre Fondöten Seçin

1 dakika okuma süresi

Cilt tipinize Göre Fondöten Seçin

Fondöteninizin sizin için uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Fondötenler, cildimizin en önemli temelidir.Bir koruma kalkanı işlevi gören fondöten, cildimizi koruyor, kapatılması gereken noktaları kapatıyor; o hiç çıkmaması gerektiği zamanda en önemli anlarda çıkan sivilceleri yok etmemizi sağlıyor. Bir nevi kahramanımız olarak gördüğümüz fondötenler, eğer cilt tipimiz için uygun değilse baş düşmanımız da olup bizi bambaşka bir halede sokabiliyor. Cilt tipinde uygun ürün seçilmediğinde, o üründen tam fayda sağlanamıyor ve bu alerjik reaksiyonlarla da sebep olabiliyor.

İşte cilt tiplerine uygun ürünleri araştırdık ve bulduk.Bir bakalım;

Sivilce ile mücadele edenler!
Genellikle doğru ürünü seçmekte zorlanırlar ve çoğu ürün tatmin etmez.Bu cilt tipindeki kişiler daha kuru ve yağsız ürünleri tercih etmeleri gerekir. Ayrıca ciltlerinde parlaklığa neden olmayacak matlıkta tonlar seçmeliler ve transparan pudrayla yardım almalılar.

Donuk ve mat cilt tipi:
Yüzünüze yalnızca allık ve ruj gibi ürünlerle değil fondöteninizle de renk katabilirsiniz. Bu cilt tipinin kuru olmayan, nemlendirici özelliği mutlaka olan ürünleri tercih etmeleri gerekiyor. 

Kuru cilt tipi:
bu cilt tipine sahip kişiler için kış ayı zor geçer.Cildinizi kıştan korumanın yolu fondöteninizden geçiyor. Hiyalüronik asit, cildin ihtiyacı olan nemlendiriciyi elde etmesini sağlayan bir bileşen. Bu sebeple mutlaka hiyalüronik asit ve bitkisel yağları da bulunduran ürünler tercih edilmeli. 

Yağlı cilt tipine sahip olanlar:
Bu cilt tipleri zaten ihtiyacı olan yağ ve nem oranına sahip oluyor o yüzden kullanılan fondötenin mutlaka yağsız ve mat olması gerekiyor. Ayrıca içeriğinde daha çok oranda pudra bulunduran fondotönler, cildinizi çok daha fazla matlaştırır ve yağlı görünümden sizi kurtarırlar. 

Hassas ciltler: 
Doğru fondöteni seçimi bu cilt tipi artı bir ‘hassasiyet’ taşıyor. En basit formüllü, sentetik yağ, paraben ve aroma içermeyen ürünleri tercih etmeniz gerekiyor.

Siz fondöteninizi neye göre alıyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html