Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar

1 dakika okuma süresi

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar

Sıkı bir cildin sırrı doğal yağlardan geçiyor olabilir mi?

Zaman ve güzellik uğruna kullandığımız kimyasal içeren kozmetikler cildimizi ciddi derecede bozuyor. Cildimizin sarkmasına, yıpranmasına ya da deforme olmasına neden olan bu duruma karşı yine kimyasal içeren kremlerle dur demek yerine doğal yağlardan yardım almaya ne dersiniz?

Daha İyi Yaşam sizler için cilt sıkılaştırıcı doğal yağları derledi:

Portakal Yağı: İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi gergin tutan bu doğal yağı pamuğa bir iki damla damlatın. Cildinize msaj yaparak yumuşak hareketlerle uygulayın.  İki günde bir yapılan bu işlem sonrası cildinizin daha gergin olduğunu göreceksiniz.

Fındık Yağı: Sadece cildinizi sıkılaştırmakla kalmaz çatlakları giderme özelliği ile de çok seveceğiniz bu doğal yağı yine birkaç damla damlatarak pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Nemlendirici etkisi de sizi fazalsıyla memnun edecek.

Yasemin Yağı: Hücre yenileyen ve cilt sıkılaştıran yasemin yağı bir pamuğa 5-6 damla damlatılırak uygulanır. Cildinize iki günde bir kere uygulayacağınız bu bakım ile daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz!

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maske Tarifi:

1 kaşık süt ve 1 çay kaşığı yaş maya bu doğal kür için gerekli malzemeleriniz.

Yaş mayayı dolaptan çıkardığınız için öncelikle ılımasını bekleyin. Daha sonra sütle karıştırın. Karışımı cildinize uygulayın ve max 20 dakika cildinizde bekletin. Daha sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Haftada 2 kere uyguladığınız bu bakımla daha sıkı bir cilde sahip olacaksınız :)

Siz de bu doğal yağlar ve ev yapımı doğal kür ile daha güzel bir cilde sahip olmaya ne dersiniz? Bizm hemen harekete geçin deriz!!

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Cilt Bakımı & Güzellik

 

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html