Cilt Deliklerine Hangi Maskeler İyi Gelir?

2 dakika okuma süresi

Cilt Deliklerine Hangi Maskeler İyi Gelir?

Portakal kabuğunu andıran bu istenmeyen cilt deliklerine hangi maskeler iyi gelir diyorsanız Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Cilt delikleri adeta portakal kabuğunu andıran minik çukurlardan oluşur. Özellikle yüzünüze parmağınızla yoğun fondöten ya da krem sürdüğünüzce öyle çok belli olur ki. Kabul edelim cilt delikleri ciltte hoş olmayan ve sinir bozan bir görüntü. Yüzünüzü solgun ve yıpranmış göstermesi bir yana o çukurların sivilce ve akne oluşturması bir yana.

Nedeni ne diyorsanız hemen açıklayalım. Cilt deliklerinin oluşmasının en büyük nedenlerinden biri yaşa bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybedip çukur şeklindeki gözeneklerin oluşması. 

Peki ya cilde elastikiyet kazandırmak için ne yapılması gerekiyor diyorsanız işte bu noktada sizler için hazırladığımız doğal maske önerilerimiz var.

Cilt Deliklerine Hangi Maskeler İyi Gelir?

Cilt deliklerine iyi gelen maske önerilerini uygulayarak cildinize eski canlılığını kazandırabilirsiniz!

Cilt Delikleri İçin Yoğurt Maskesi

Cilt delikleri için ilk önerilerimizden biri yoğurt maskesi. Ev yoğurdunu yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin ve daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı haftada iki kez uygularsanız cildinizdeki değişime tanık olursunuz.

Cilt Delikleri İçin Salatalık Maskesi

Cildi sıkılaştırmasıyla ünlü olan salatalık cilt deliklerinizi de hafifletebilir. Bunun için 3 yemek kaşığı iri taneli mısır ununun içine salatalık suyu ekleyip güzelce karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra yıkayın.

cilt delikleri

Cilt Delikleri İçin Buz Küpü Uygulaması

İnce bir bezin içine buz küpleri koyun ve bununla yüzünüze masaj yaparak ovun. Buz etkisi yüzünüzdeki gözenekleri toparlayacak ve sıkılaştıracak. Günde 1-2 kere bu işlemi uygularsanız cilt deliklerinizden kurtulabilirsiniz.

Cilt Delikleri İçin Papaya Maskesi

Cildinizin ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan papaya maskesini püre haline getirin ve yüzünüzde 20 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü soğuk suyla güzelce durulayın.

cilt delikleri

Cilt Delikleri İçin Limon Uygulaması

Yüzünüzdeki cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamak için limon uygulaması yapmalısınız. C vitamini özelliği gösteren limon ölü hücrelerin yenilenmesinde oldukça başarılı. Pamukları limon suyuna batırıp yüzünüze koyup 10 dakika bekletin ve yıkayın.

Cilt Delikleri İçin Karbonat Maskesi

2 yemek kaşığı karbonatın içine 2 yemek kaşığı suyu ekleyip yüzünüze masaj yaparak 30 saniye boyunca yedirin. Bu işlemden 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzün pürüzsüz bir yapıya kavuşması ve ölü cilt hücrelerinin atılmasında oldukça etkili.

Cilt delikleri için sizin önerileriniz neler?

Cilt Bakımı İle Gözenekleri Sıkılaştırmak Mümkün Mü?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html