Cildi Kışa Hazırlayan 5 İpucu

2 dakika okuma süresi

Cildi Kışa Hazırlayan 5 İpucu

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte cildinizi kışa hazırlamaya ne dersiniz?

Kış aylarıyla birlikte soğuyan havalar cildinizi kurutmaya başlar ve cildinizin eski parlaklığı kaybolur. Cilt kuruluğunun önüne geçmek için belli başlı yöntemler uygulamanız gerekebilir. Vücudunuzda kuruluk oluşmaması için alerjik ya da dermatolojik olarak test edilmiş olan kremler ve yağlı sabunlar kullanabilirsiniz.

Ayrıca cilt kuruluğuna losyon tarzı bakım ürünleri iyi geliyor. Ancak alkol içeren toniklerden uzak durun çünkü kuruluğu gidermekten öte kaşıntı ve iltihap oluşumuna zemin hazırlar.

Cildinize peeling ve nemlendiriciler uygulayın

Soğuk havaların etkisiyle oluşan deri döküntülerini kesinlikle fondötenle kapatmaya çalışmayın. Cildinizin daha kötü görünmesini neden olur. Deri döküntülerini önlemek için düzenli peelingler, gece kremleri uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme

Sağlıklı beslenme her yönden etki ettiği gibi cilt için de önemi büyüktür. Cilt için faydalı olan vitamin ve mineralleri yediğiniz yiyeceklerden elde edebilirsiniz. Özellikle omega-3 cildin sağlıklı kalmasında etkili olacaktır.

Sıcak suyu tercih etmeyin

Soğuk havalarda en iyi gelebilecek aktivitelerden biri de sanırım sıcacık bir duş diye düşünebilirsiniz. Ancak sıcak su kış aylarında maalesef cildin dostu değil. İlk 15 dakikadan sonra sıcak su cildinizin lipid tabakasını aşındırıp cildinize zarar verir. Bununla birlikte cildin doğal yağının kaybolmasına neden olur. Kış aylarında banyo sürenizi çok uzun tutmayın ve çok iyi kurulandığınıza emin olun. Islak kalan vücudunuz daha fazla kurumaya neden olacaktır.

Bol su tüketin

Kuruyan ve parlaklığını kaybeden ciltlerin en etkili çözümü bol tüketmekten geçiyor. Tüm vücudun suya ihtiyacı olduğu gibi cildin de kış aylarında suya ihtiyacı vardır. Kış aylarında bol su tüketmek pek mümkün olmasa da tüketmeye çalışın. Böylece vücudun yağ dengesi korunacak ve cildiniz kurumayacak.

Dudaklarınızı es geçmeyin

Kış aylarında cilt kadar soğuk havalardan en çok etkilen dudakları es geçmemek gerekir. Dudak çatlaklarının önüne geçmek için dudaklarınıza dudak kremi kullanın.

Peeling Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html