Ceviz kilo verdiriyor mu?

1 dakika okuma süresi

Ceviz kilo verdiriyor mu?

Severek tüketeceğiniz bu besinin kilo vermenize yardımcı olduğunu biliyor musunuz? Ceviz tüketmek diyet yapmak gibi fazla kilolardan kurtulmamıza yardımcı oluyormuş meğer... Nasıl mı? Nasıl'ı ayrıntılarda:

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre ; ceviz tüketmek hem kilo kaybına hem de kolesterolün düşüşüne neden oluyor! Peki ya aramızda ceviz sevmeyen var mı? Gelin hep birlikte "Ceviz kilo mu verdiyor'un" cevabına bakalım:

Her gün ; bir avuç ceviz!

Araştırma aşırı kilolu ya da obez 245 kadın üzerinde yapıldı. 6 ay boyunca günde bir avuç ceviz yiyen ve zeytinyağı tüketen kadınlar ağırlıklarının yüzde 8'ini kaybetti. Uzmanlar ayrıca cevizin karın bölgesindeki yağlanmayı azaltıcı etkisi olduğunu belirtiyor! Ayrıca ceviz halk arasında kötü kolesterol olarak bilinen LDL'nin gerilemesine, iyi kolesterol olarak bilinen HDL'nin de yükselmesine yarıyor!

Cevizin yararları:

 1. Sinir sistemini korur. Yaşa bağlı zihinsel gerilemeye ve beyin hasarlarına iyi geliyor.
 2. Ceviz diyette de kullanılır.
 3. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda cevizin; damar koruyucu, ishal kesici, cildi temizleyici, siğil giderici, hipoglisemik, antifungal, antiviral, tümör engelleyici özelliklerinin olduğu belirlenmiştir.
 4. Ceviz kanın pıhtılaşmasını önler, kan dolaşımını düzenler, kan pıhtılarını bozar, antialerjik özellik gösterir, karaciğer fonksiyonlarını düzenler, protein sentezini teşvik eder, serum kolesterolünün azalmasını sağlar, bağışıklık fonksiyonları korur ve anormal antikor oluşumunun engeller.
 5. Meyveler arasında içeriğinde Gümüş iyonu taşıyan sadece cevizdir.
 6. A vitamini, folik asit, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko ve çeşitli B vitaminleri dahil olmak üzere toplam 19 adet vitamin ve mineral içerir.
 7. Doğal kolesterol düşürücüdür, tuz içermez!

Hem sağlığımıza hem formumuza dost cevizi günde bir avuç tüketmeyi ihmal etmeyin deriz.. Ne dersiniz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme&Diyet

Gönül Ateşsaçan'dan en hızlı zayıflama tüyoları:

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html