Çekici İnsanların 9 Özelliği!

3 dakika okuma süresi

Çekici İnsanların 9 Özelliği!

Bilim insanları yaptıkları araştırmalara göre çekici insanların 10 özelliğini sıraladı. O özelliğe göre bakalım neler çıkmış..

Çekicilik kişiden kişiye değişen bir özelliktir. Yani birine çekici gelen diğerine gelmeyebilir. Ancak bazı davranışlar ortaktır ve o özellikler kişinin ne kadar çekici olduğunu ortaya koyar. Bilim insanları değişik araştırmalar yapmış, bize de bunları incelemek düşür. Belki çoğumuza faydası olur ne dersiniz.

Çekici misiniz yoksa az çekici misiniz yoksa eser yok mu? Aşağıdaki özelliklere göre kendinizi test edin bakalım.

Özel bir titizlikle çeşitli ülkelerde yapılan araştırmaya göre insanların bazı davranışları çekici bulunmamıştır. Yani bu özellikler sizi çekicilikten uzaklaştırıyor.

STRES

2013 yılında, Biology Letters dergisinde yayınlanan yazıya göre vücutlarında stres hormonu olan kadınların kortizol seviyeleri yüksek olduğundan erkekler tarafından çekici bulunmadığını ortaya çıkardı. Yani stresli görünmeyen kadınlar daha çekici. Sürekli etrafına stresli gözlerle bakan kadınlar az çekici bulunuyor. Çekici insanların 9 özelliğine göre stresli görünmek çekiciliği olumsuz etkiliyor.

SAHTEKARLIK

Araştırmaya göre yalancılık yapan sahtekar insanlar en çirkin nitelikli insanlar olarak görülmektedir. Ve bu analiz küçük yalanlar söyleyenler içinde geçerli. Kısaca açıklayacak olursak yalan söyleyen insanlar çekiciliklerini yitiriyor. Çekici olmak istiyorsanız yalan söylemekten uzak durmanız gerekiyor. Çekici insanların 9 özelliğine göre sahtekarlık çekicilikten uzaklaştırıyor.

UYKUSUZLUK

2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre az uyuyan insanlar daha çirkin görünüyor. Çirkin görünmenin sonucu olarak ta çekiciliğini kaybediyor. Eğer çekici görünmek istiyorsanız uykunuzu almanız gerekiyor. Çekici insanların 9 özelliğine göre az uyumak çekiciliği olumsuz etkiliyor.

GÖRÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ OLMAMAK

2014 yılında bir takım gönüllü insan tarafından yapılan araştırma sonucuna göre fotoğraflarının altında yer alan ifadeler örtüşmediği için çekiciliğini kaybettiklerini ortaya koydu. Yani fotoğraftaki görüntünüzle uyuşmayan duygu durumunuzu içeren yazınız zıt orantıdaysa bu sizi çekicilikten uzaklaştırıyor. Çekici insanların 9 özelliğine göre göründüğünüz gibi olmak sizi çekici görünmeye iter.

BEDEN DİLİ

ABD’ de 4 üniversitenin yaptığı açıklamaya göre beden dili çekicilik üzerinde çok etkili. Eğer beden dilinizi iyi kullanıyorsanız herkesin gözdesi olur dikkate alınırsınız. Aksi durumda yani kambur bir vaziyette ve kolları kapatarak büzülerek oturan insanlar çekici değil. Çekici insanların 9 özelliğine göre beden dilinizi ne kadar doru kullanırsanız o kadar çekici görünüşünüz.

TEMBELLİK

Wisconsin ve New York Üniversitelerinde Uzmanları tembel görünümlü insanların çekicilikten uzaklaştıklarını belirtmiştir. Böyle görünümlü insanlar diğer insanlar tarafından sıkıcı olarak görülmüştür. Spor yapmak ve hareketli olmak sizi çekici kılan özelliklerdendir. Çekici insanların 9 özelliğine göre tembel görünümden uzak durmanız gerekiyor.

MUTLU GÖRÜNÜMLÜ OLMAK

2011 yılında, British Columbia Üniversitesi araştırmacıları kadınların yüzündeki gülümsemenin onları çekici yaptığını ortaya çıkardı. Karşısındaki erkek gülümsediğinde doğal olarak gülümseme belirtisi olan kadınlar daha çekici. Çekici insanların 9 özelliğine göre çok mutlu görünümlü olmaya bakın ki çekici olarak görünün.

ÇOK GURURLU OLMAK

Yapılan araştırmaya göre birbirine çok gururlu bakan insanların çekicilikten uzaklaştıkları belirlenmiştir. Çok gururlu bakan kadınlar erkekler tarafından çekici bulunmuyor. Çekici insanların 9 özelliğine göre çok gururlu bakmak erkekler tarafından itici bulunuyor.

MİZAH DUYGUSU

Ulster Üniversitesi'nde psikoloğa göre mizah duygusu eksik olan insanların çekici bulunmadıklarını açıkladı. Empati ve mizah duygusu gelişmiş insanlar daha çekici. Çekici insanların 9 özelliğine göre karşınızdakine uyum sağlamaya çalışmak sizi olumlu yönde çekici olmaya yönlendirir.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html