Çay Lekesinin Bu Yöntemleri Kullanarak Kolayca Çıkarın

1 dakika okuma süresi

Çay Lekesinin Bu Yöntemleri Kullanarak Kolayca Çıkarın

Çayın; giysi ve eşyalarınıza döküldüğünde de temizlenmesinin zor olduğunu düşünüyorsanız püf noktalarına bir göz atın!

Üzerinize döküldüğünde sağlığınızı tehdit eden çayın; giysi ve eşyalarınıza döküldüğünde de temizlenmesinin zor olduğunu düşünüyorsanız püf noktalarına bir göz atın!

Giysideki çay lekesi nasıl çıkar?

Eğer giysiye çay döküldüyse, giysinin tersini çevirin ve soğuk suyla yıkayın.  Ağartıcı içermeyen bir deterjanla lekeli bölgeyi ovun. Yeni oluşmuş bir lekeyse 5-10 dakika, eski bir lekeyse yarım saat kadar deterjanlı suda bekletin. Ardında duru suyla iyice durulayın. Sonrasında uygun programda çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Halıdaki çay lekesi nasıl çıkar?

Hemen müdahaleyle dökülen çayın fazlasını kağıt yardımıyla alın. Böylece leke derinlere işlememiş olur. Halıyı silerken kuvvet uygulamayın. Ağartıcı içermeyen toz deterjanı ılık suya katın. Bu karışımı bez yardımıyla halıya emdirin, fakat ovmayın. Sonrasında duru su ile lekeli bölgeyi durulayın.

Koltuktaki çay lekesi nasıl çıkar?

Halıdaki çay lekelerinin çıkarılması için kullandığınız yöntemi, koltuklarda da uygulayabilirsiniz.

Mobilyadaki çay lekesi nasıl çıkar?

Masa, koltuk başı, sehpa gibi alanlarda halka şeklinde çay lekelerine sıklıkla rastlanır. Çay döküldüğü an temizlenmezse bu lekeler oluşur. Zarar vermeyecek bir bez yardımıyla, ağartıcı içermeyen bir deterjanla mobilyayı silin. Bunun yanı sıra karbonat sirke karışımı da kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak çay lekelerinden kurtulabilirsiniz. EvHayat.com

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html