Çatlamış dudaklardan 6 adımda kurtulun!

1 dakika okuma süresi

Çatlamış dudaklardan 6 adımda kurtulun!

Yaklaşan kış aylarıyla birlikte ortaya çıkacak olan çatlamış dudaklardan nasıl kurtulabiliriz?Cevabı sadece Daha İyi Yaşam'da!

Dudakların nem oranının yeterli olmadığı anı bekliyormuş gibidir. Çatlamış dudaklarla kış dönemei boyunca adeta savaş hali olabilir. Eğer sert bir iklimde yaşıyorsanınız kış boyunca çatlamış dudaklarla zaman harcıyor olabilirsiniz. İşte dudaklarınızı korumak için nemlendiriciler kullanabilir ve aşağıdaki alternatifleri uygulayabilirsiniz.

ÇATLAMIŞ DUDAKLARA ADIM ADIM SON

1.BOL SU İÇİN!

Yeterli su içmediğinizde dudaklarınız kurur ve nem oranı azaldığından dudaklarınız çatlamaya başlar. Bunun önüne geçebilmek için günde 8 bardak su içinki çatlak olumuşumunu engelleyin.

2.İYİ BİR NEMLENDİRİCİ KULLANIN!

Nemli hava cildinizin de nemli olmasını sağlarken kuru hava cildinizin de kurumasına neden olur. Buna çözüm olarak kış aylarında kuru havalara karşı dudaklarınızı nemli tutmak için iyi bir nemlendirici kurtarıcınız olabilir.

3.SALATALIK KULLANIN!

Kuruyan ve çatlayan dudaklar için bir diğer çözüm ise salatalıktır. İçerdiği nemlendirme özelliği sayesinde dudaklarınızı yumuşacık yapacak ve çatlamasını önleyecektir. Salatalık dilimlerini 5-10 dakika kadar dudaklarınıza değdirerek bekletin. Mutlaka faydasını göreceksiniz.

4.ALEO VERA DENEYİN!

Eğer dudaklarınız çatlamış durumdaysa Aleo vera ile küçük çatlaklara kadar iyileştirebilirsiniz. Ayrıca çatlayan dudaklarınızda ağrıyı azaltacaktır. Bir kaç gün jel uygulayarak kesin çözüm elde edebilirsiniz.

5.DUDAK KREMİ KULLANIN!

Dudaklarınızda çatlak oluşumunu engellemek için dudak kremi kullanabilirsiniz. Doğal olarak dudaklarınızı korumuş olacak ve dudaklarınız ferahlayacaktır.


6.HİDROKORTİZON KREM KULLANIN!

Dudaklarınız gerçekten çok kötü durumdaysa ve diğer önerileri denediniz ama işe yaramadıysa bir hidrokortizon kremini birkaç gün kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı eski sağlığına kavuşturmak için 1 hafta kullanmanız gerekmektedir. Bu kremi kullanırken yeme-içme olayı olmazsa daha etkili olmaktadır. O yüzden en uygun zaman gece yatarken sürmenizdir. Aman dikkat aşırı kullanım durumlarında yanık oluşumuna sebebiyet vermektedir. Ne demişler "her şeyin azı karar çoğu zarar"!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 3
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html