Çatlak Topuklara Son!

2 dakika okuma süresi

Çatlak Topuklara Son!

Evde uygulayacağınız bu basit yöntemlerle çatlak topuklardan kurtulabilirsiniz.

Kadınların klasik sorunlarından biridir çatlak topuklar. Ayaklarının topuk kısmının sertleşmesinden, kurumasından son derece rahatsız olmaktadır.

Özellikle yaz aylarında oluşan çatlak topuklar açık ayakkabı kullanan kadınların kabusu haline gelebiliyor.

Şimdi sizlere önereceğimiz tarifle ayaklarınızdaki o çatlak topuk sorunlarıdan kurtulacak ve ayaklarınız yumuşacık olacak.

Çok kısa bir sürede hazırlayacağınız bu yöntemle ayaklarınızdaki çatlak problemi ortadan kalkacak.

Malzemeleri de oldukça basit bir şekilde temin edebileceğiniz bu uygulamayı düzenli yaptığınız takdirde ayaklarınızdaki çatlak topuklardan kurtulacak ve ayağınız eski sağlığına kavuşacaktır.

Vazelin  ve Aspirin ile ayak topuklarındaki çatlakları yumuşatan yöntem :

Kullanılan malzemeler

-Bir miktar vazelin

-1 adet aspirin

-Pamuklu çorap

Gördüğünüz gibi malzemelere çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.  Şimdi gelelim çatlak topuklar için yöntemin yapılışına.

Yapılışı:

Vazelin ve Aspirin ile ayak topuklarındaki çatlak topukları yumuşatan yöntem için öncelikle 1 adet aspirini ezin ve toz haline getirin. 

Daha sonra toz haline getirdiğiniz aspirinin içine vazelini ekleyin iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı ayaklarınıza iyice sürün.

Ardından pamuklu çoraklarınızı giyin ve uyuyun. Sabah uyandığınızda çatlak topuklardan arınmış ve ayaklarınızın ne kadar yumuşak olduğunu fark edeceksiniz.  

Şimdi sizlere topuk çatlaklarına iyi gelecek olan diğer yöntemlerden bahsedeceğiz hangisini denemek isterseniz artık.

Ayak derilerinin yapısı kalın olduğu için bazı kişilerde topuklarda oluşan sertlikler hiç te hoş olmayan bir görüntü alır.

Bu görüntüden kurtulmak için işte size birkaç öneri:

-Çatlak topuklardan kurtulmak için bir kova sıcak suya bir çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı deniz tuzunu ekleyin.  Daha sonra iyice karıştırın ve ayaklarınızı içinde 20 dakika kadar bekletin.

Ayaklarınızı kuruladıktan sonra 1 kahve fincanı vazelinle 10 adet dövülmüş aspirini karıştırıp ayaklarınıza masaj yaparak iyice yedirin.  Nemli gazlı bezle sarın üzerine de streç film sarın ve 1 saat bekletin. Bu uygulamayı haftada 1 gün tekrarlayın.

-Bir diğer yöntem ise Kenevir kremi ile ayaklarınızdaki oluşan çatlaklıklardan ve sertliklerden kurtulacaksınız. Özellikle el için olanını kullanmanızı tavsiye ederiz.

- Topuk çatlaklarından kurtulmak için ideal bir yöntem daha.  Bir adet patatesi haşlayın ve püre haline getirin. İçerisine limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı ayağınıza sürün ve 15 dakika beklettikten sonra ayaklarınızı durulayın. Etkisini mutlaka göreceksiniz.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html