Canan Karatay'ın Lahmacun Açıklaması!

1 dakika okuma süresi

Canan Karatay'ın Lahmacun Açıklaması!

Geçtiğimiz haftalarda gündeme bomba gibi düşen o fotoğraflara Canan Karatay açıklık getirdi! Neler mi söyledi? Buyurun ayrıntılara...

Gebze Belediyesi Şubat ayı kültür sanat programları kapsamında kalp ve iç hastalıkları doktoru Prof. Dr. Canan Karatay, Gebze Kültür Merkez’inde Gebzelilerle buluştu. Gebze Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen programa vatandaşların ilgisi yoğun oldu. İlginin yoğun olması nedeniyle birçok vatandaş Karatay’ı ayakta izlemek durumunda kalırken, vatandaşlar için salon dışında da dev ekran kuruldu.Programı takip eden vatandaşlara Gebze Belediyesi tarafından Karatay’ın yazmış olduğu “Karatay Diyeti’yle yaşam boyu sağlık” isimli kitap hediye edildi.

Lahmacun yemek sağlıklıdır!

Sosyal medyada çıkan lahmacunlu fotoğrafı ile birçok kişi tarafından eleştirilen Karatay, “Herkes herkesi eleştirebilir. Eleştirenlere akıllarını peynir ekmekle yemişler diyeceğim. Ben bütün kitaplarımda senelerden beri lahmacun en sağlıklı bir yiyecektir diye söyleyen bir insanım. Her programımda, yemek programlarında önümüzde lahmacunlar olur. Lahmacunu bir kez daha söylüyorum. En sağlıklı bir yemektir. Çünkü lahmacunun hamuru çok incedir, mayasızdır. Üzerinde et yani protein vardır. Üzerinde soğan, maydanoz yani sebze vardır. Yanında da yoğurt ve ayran vardır. Bizim geleneksel yemeğimizdir. Ben hiçbir zaman lahmacun yemeyin demedim. Kendim de her zaman yedim. Ama maalesef hamburger reklamlarını saatlerce yapan kişiler lahmacun yedi diye bunu kötülemek için konuşuyorlar. Herkes istediğini söylemekte tabiki serbest. Lahmacun Türkiye’nindir ve bizim fast foodumuzdur” şeklinde konuştu.

Canan Karatay sosyal medyada da büyük ilgi görmeye devam ediyor! 

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme&Diyet

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html