Buz Tuvaletten Daha Kirli Çıktı

1 dakika okuma süresi

Buz Tuvaletten Daha Kirli Çıktı

İçeceklerimize atılan buzların tuvaletteki sulardan daha çok bakteri barındırdığı ortaya çıktı.

Dışarıda kullandığınız buzlara dikkat etmenizde fayda var! Çünkü restaurantlarda kullanılan buzlar mikrop saçıyor! İçeceklerde kullanılan buzların tuvaletteki sulardan daha çok bakteri barındırdığı ortaya çıktı. 

Çin basınının yer verdiği haberde, ABD menşeili iki hamburger devi ile ülkedeki en büyük yerel zincirlerden Cıngongfu'nun içeceklere kattığı buzlardaki bakteri oranının, ülkedeki hijyen standartlarını ihlal ettiği ve bazılarının tuvaletlerden bile daha çok bakteri barındırdığı bildirildi. Test edilen küresel bir hamburger fast-food zincirinin şubelerindeki buzlarda mililitre başına 120 bakteri düştüğü kaydedildi.

"Tuvalet suyu bile daha temiz"

Çin'deki soğuk içecek hijyen standartları yönetmeliği gereğince mililitre başına düşen bakteri adedinin 100 barajını aşmaması gerekiyor.

Cıngongfu fast-food zincirinde mililitre başına düşen bakteri adedi 900 olarak ölçülürken, tuvalet suyundaki bakteri ortalamasını beş kat aştığı belirtildi. Çin'de en çok şubesi olan ve ülkedeki insanlar tarafından en çok tercih edilen küresel bir tavukburger zincirinin buzlarında ise mililitre başına 2 bin adet bakteriye rastlandığı belirtildi.

Sözü geçen fast-food zincirlerinin yetkilileri, gazeteler aracılığıyla tüketicilerden özür diledi ve gerekli önlemlerin alınacağı sözünü verdi.

"Şise suları da inceleme altında"

Ülkede aynı zamanda büyük markaların şişe sularında da sakıncalı maddeler bulunduğu belirtilmiş ve kullanılan birçok marka güven kaybetmiş, insanlar su tüketiminde ithal ya da küresel markaları tercih etmeye başlamıştı.

Pekin yönetimi sıkça gıda güvenliğini, çözümüne öncelik verilecek meselelerden biri olarak değerlendiriyor ve medyayı, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına "şeffaf ve sağduyulu" davet ediyor.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html