Bunları biliyor muydunuz?

2 dakika okuma süresi

Bunları biliyor muydunuz?

Sosyal çevrenizde bir adım önde olmak istemez misiniz? Gelin hep birlikte ilginç gerçekler üzerine konuşalım-öğrenelim!

Sevdiklerinizle oturup neler konuşursunuz? Bilim? Sanat? Edebiyat? Aşk? Moda? Salt dedikodu? :) Şimdi tüm bildiklerinizi bir kenara bırakın! Yepyeni ve birbirinden değişik birkaç bilgi edinmeye hazır mısınız? Bakalım bunları biliyor musunuz?

1-  Eğer bir çivinin başı Güneş'in merkeziyle aynı sıcaklıkta olsa, 1600 km yakınındaki herkesi öldürebilirdi!

2- Vücudunuz peyniri sindirdiğinde salgılanan opiatlar, bağımlılık yaratıyor!

3-  Kot pantolonlardaki küçük cepler, cep saati koymak için tasarlanmıştı...

4- Kuğular, tüm hayatlarını tek bir eşle geçirirler. Üstelik eşi ölen bir kuğu üzüntüden hayatını yitirebilir.

5- Hayvanlar aleminden devam ; Bir erkek penguen bir dişi penguene aşık olduğunda, tüm sahili mükemmel çakıl taşını bulmak için gezer ve bu taşı dişisi için bulur! En romantik evlilik tekliflerine şapka çıkartmaz mı? :)

6- Kokarcalar temizlenip, uysallaştırabiliyorlar. Onlara sevgi ve eğitim vererek evcil bir ev hayvanı haline getirmek mümkün!

7- Bir bezelye tanesini "hüüüüp" diye burnunuzdan içeri çektiğinizde ciğerlerinizde filizlenip büyüyebilir...

8- Karpuz kızartması? Ya da fırında karpuz? Komik ve saçma geldi değil mi? Aslında öyle değil... Karpuz fırınlandığında yahut kızartıldığında tanecikli yapısı yok oluyor ve et yerine tüketilebiliyor!

9- Hava dalışçısı Joan Murray, paraşütü açılmayınca saatte 130 km hızla bir ateş karıncası tepesinin üzerine düşmüş. Vücudunun, 200'den fazla kez ısırılmanın şokuyla salgıladığı adrenalin, Murray'nin hayatta kalmasını sağlamış! Her şerde bir hayır mı vardı? Tam olarak nasıldı o söz? :)

10-  Kadınlardaki sinir reseptörü sayısı erkeklere oranla iki kat fazladır! Bu yüzden acıyı daha yoğun hissederler. Ama acıya karşı dayanıklılıkları da daha fazladır.

11-  Sevdiğiniz filmleri tekrar tekrar izleyin! Çünkü geleceğinizi öngöremediğiniz bir dünyada, sonunu bildiğiniz bir hikayeyi izlemek sizi rahatlatacaktır!

12-  Eğer bir insanın doğal kokusunu çekici buluyorsanız, bu onların bağışıklık sistemi genlerinin sizinkilerden farklı olduğu anlamına geliyor. Ve bağışık sistemleri farklı bir çiftten dünyaya gelen bebeğin bağışıklık sistemi de çok güçlü oluyor!

Biz listemizin sonuna geldik... Sizin de eklemek istediğiniz ilginç bilgiler varsa bizimle paylaşın!

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html