Bu Yiyecekler Hep Acıktırıyor!

1 dakika okuma süresi

Bu Yiyecekler Hep Acıktırıyor!

Sürekli aç hissediyorum hiç doymuyorum diyenlerden misiniz? Dikkat edin bunun sebebi siz değil "mısır şurubu". Bu Yiyecekler Hep Acıktırıyor..

Bu Yiyecekler Hep Acıktırıyor!

Obezite,diyabet gibi hastalıkların ve bir çok sağlık sorununun habercisi olan mısır şurubu şeker pancarından elde edilen doğal şeker olmadığını çoğu yiyeceklerin içine doğal şeker yerine mısır şurubu kullanılıyor.

Mısır şurubu ise mısır nişastasının parçalanmasıyla oluşuyor.Nişasta glikoza glikoz ise fruktoza dönüşüyor.

Bireyin sağlığını en olumsuz etkileyen etmen olan mısır şurubu tüm yeme dengemizi de alt üst ediyor! Leptin hormonu vücudumuzdaki doyduğumuzu bildiren ve artık yemeyi durdurma konusunda uyaran bir hormondur.

Mısır şurubu ise bu hormonun çalışmasına engel olur.Ve siz her zaman kendinizi aç olarak hissedersiniz. shutterstock_123360676

Karaciğerimizi ise doğal olmayan şekeri enerjiye çeviremeden vücutta depolanmasına sebep olur bu da bel ve göbek çevresindeki yağlanmanın başlıca nedeni haline gelir.

Fakat ne yazık ki mısır şurubu artık hemen hemen tükettiğimiz her gıdanın içinde mevcut. Yani şekerli sakızlardan tutunda,aromalı gazlı içecekler,çikolatalar,şekerlemeler,bisküviler,paketlenmiş tatlılar,dondurmalar...

Biz Daha iyi yaşam ailesi olarak bunların hepsini tüketirken içeriğindeki fruktoz ve glikoz oranına mutlaka bakmanızı ve bu tarz ürünleri mümkün olduğunca az tüketmenizi ve yavaş yavaş hayatınızdan çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?    

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html