Bu tüyolarla bayram temizliği daha kolay!

1 dakika okuma süresi

Bu tüyolarla bayram temizliği daha kolay!

Bu tüyolar sayesinde daha kolay bir bayram temizliği sizi bekliyor hanımlar. Şimdiden viladanıza kuvvet! :)

Bayram yaklaşıyor... Beraberinde biz kadınların gözümüzde büyüttüğümüz bayram temizliği de gelip çatacak! Daha İyi Yaşam biz kadınların işini kolaylaştırmak için bayram temizliği tüyolarını ele aldı!

 1. Toplanın! Temizliğe başlamadan önce etrafı toparlamakta fayda var. Ütülük çamaşırlarınız,eski gazete ya da kıyafetler ayak altındaysa eğer önce onları toparlamalı sonra temizlik işine girişmelisiniz.
 2. Bayram temizliği basit bir iş değil... Eğer anneniz, kız kardeşiniz ya da bir arkadaşınızdan yardım alabiliyorsanız mutlaka alın! Yok tek başıma halledeceğim derseniz de mutlaka bir plan çıkarmalısınız. Evin tamamını aynı anda temizlemeye çalışmayın! Önce bir odayı tamamlayın ardından bir diğer odaya geçin. Sıralı ve düzenli gittiğiniz takdirde daha az yorulacaksınız.
 3. Temizliğe oturma odanızdan başlamanızı tavsiye ediyoruz :) Yine de işin bu kısmı size kalmış... Ancak nereyi temizliyor olursanız olun; önce tozlarını alın,sonra süpürün ve en son yerleri silin. Bu işlerle meşgul olurken zaten perdeler makinede yıkanıyordu değil mi? :)
 4. Eğer misafir ağırlayacaksınız... Özellikle misafir odasına ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Etrafta fazlalık olan eşyalarınızı bırakmayın. Tozunu alıp,süpürüp,silip temiz çarşaf ve yastık kılıfları kullanınca oda misafir ağırlamaya hazır bile!
 5. Mutfak dolaplarının içlerini temizlemelisiniz. Maalesef bayram temizliği için ayrıntı ve gerekli işler arasında yer alıyor... Daha sonra bulaşıklarınızı yıkayıp,makineyi boşaltabilirsiniz. Son olarak süpürüp,silerseniz mutfağınız tertemiz olacak! Tabi ki mutfak tezgahını temizlediniz değil mi?
 6. Banyoyu en son temizleyin! En sık kullanılan alanlardan biri olduğu için,banyo temizliğini sona saklayın deriz. Tuvaletinizi gerekli detarjanlarla ovduktan sonra fayans ve lavabo temizliğine başlayabilirsiniz. Son olarak havlunuzu değiştirirseniz banyonuzun temizliği son bulacak :)
 7. Bayram temizliği bitti! :) Oturmadan kapının önünü de süpürüp kapı önündeki basamağı da silerseniz gerçekten titiz bir hanım olduğunuzu kanıtlamış olacaksınız...

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/el-temizleyici-nasil-yapilir-12664.html