Bu 'kareler' eğitime destek veriyor!

4 dakika okuma süresi

Bu 'kareler' eğitime destek veriyor!

‘‘Okutan Kareler’’ gönüllüleri ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), ihtiyacı olan çocukların eğitimi için bir araya geldiler...Projenin tüm ayrıntılarını öğrenmeye ne dersiniz?

Siz evlenirken bir çocuğun hayatı değişecek... Nasıl mı?

Doyuran Kareler projesiyle sokak hayvanlarına mama alınması için gönüllü düğün fotoğrafları çeken ve sosyal sorumluluk projesiyle büyük ilgi gören Savaş Çıkrak, ikinci sosyal sorumluluk projesi “Okutan Kareler’’ için kolları sıvadı.

Uzun yıllardır medya sektöründe çalışan yönetmen Savaş Çıkrak, program yapımcısı-sunucu Ceren Akdağ, oyuncu ve fotoğraf gönüllüsü Cahan Azer çocukların okutulması karşılığında düğün fotoğrafları çekerek eğitime katkıda bulunacaklar... Siz de bu özel gününüzde bir çocuğun eğitimine destek vererek mutluluğunuzu ikiye katlamak istemez misiniz?

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte yürütülen ‘‘Okutan Kareler’’ projesi için tek yapmanız gereken fotoğraf çekimleriniz karşılığında TOG’a 1500 TL tutarında bağışta bulunmak. TOG, evlenecek çiftlerin yapacağı bağışlarla ihtiyacı olan çocuklarımıza öğrenim bursu vermenin yanı sıra, kötü durumda olan bazı okul binalarının tadilatını da üstlenecek!

“Okutan Kareler’’ gönüllüleri kurucusu, Yönetmen Savaş Çıkrak ‘‘Daha önce Doyuran Kareler projesiyle birçok sokak hayvanına mama alımını sağladık ve bu bize daha çok projeler yapabileceğimizin sinyalini verdi. Okutan Kareler sosyal sorumluluk projesinde hedeflerimiz daha büyük... Tog’un desteğiyle beraber, çocuk okutulması karşılığında düğün fotoğraflarınızı çekmek için yola çıktık, ancak biz her türlü fotoğraf ihtiyacınızı elimizden geldiğince karşılamaya hazırız. Bize katılın birlikte daha fazla çocuğu okutalım” dedi.

Proje hakkında ki tüm ayrıntılar:

 • Bu fikir nasıl çıktı? : Fotoğrafı bir sosyal sorumluluk projesinde kullanma fikri bir yıl önce ortaya çıktı. Sevgili Cahan Azer’le bu konu üzerine iki fikir belirdi kafamızda. Biri,  sokak hayvanlarına mama alınması karşılığında fotoğraf çekimleri yapmak, diğeri ise ihtiyacı olan çocukların eğitim masrafları karşılığında fotoğraf çekimleri yapmak. Ve fotoğraf çekimlerini de çok ihtiyaç duyulan bir alanda yapmak. Düğün fotoğrafları tam da aradığımız alandı ve çekimlerimizi düğün fotoğrafları üzerine yoğunlaştırmaya karar verdik. Çocuklarımızın ihtiyaçları üzerine çalışmak daha büyük çaplı bir organizasyon gerektiriyordu ve hazırlıklarımızı tamamlamak üzere bu projeyi bir süre erteledik. Daha küçük bir ekiple yapabileceğimiz mama karşılığı düğün fotoğrafları çalışmasına öncelik verdik ve Doyuran Kareler’i başlatmış olduk. Evlenirken sokak hayvanlarını doyurmak ister misiniz sloganıyla ortaya çıkan Doyuran Kareler öylesine ilgi gördü ki, ikinci projemiz Okutan Kareler’i hayata geçirmek için Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile kolları sıvadık..Ve şimdi diyoruz ki; evlenirken bir çocuk okutmak ister misiniz? Okutan Kareler fikri hayata geçirileli henüz 1 hafta oldu. Ve oldukça ilgiyle karşılandı. Hatta Okutan Kareler olarak ilk haftamızda bir düğün çekimi gerçekleştirdik ve ilk eğitim bağışıda gerçekleşmiş oldu.
 • Tamamen gönüllülüğe dayalı bu işle amacımız ve hedefimiz: Okutan Kareler gönüllüleri ve TOG olarak bu projede en büyük amacımız mümkün olduğu kadar çok sayıda yeni evlenecek çifte ulaşmak ve bu sayede daha fazla sayıda çocuğu okutmak. TOG’un bir çocuğun bir yıllık okul masrafları için üstlendiği burs miktarı aşağı yukarı bir düğün çekimi tutarında. Yani evlenecek çiftlerin fotoğraf çekimleri karşılığında yapacağı 1500 liralık bağış bir çocuğumuzun neredeyse bir yıllık burs ihtiyacını karşılayacak. Yani ne kadar talep olursa o kadar fazla çocuğu birlikte okutma şansımız olacak.
 • Proje kimlerden oluşuyor? : Ben projenin fotoğraf çalışmalarını yürütmeye devam ediyorum. Gerek basınla olan ilişkiler, gerekse sosyal medya çalışmalarıyla Okutan Kareler'e sonsuz destek veren Sunucu ve Tv Program yapımcısı Ceren Akdağ gönüllülerimiz arasında. Yine bu projemizde de aktif olarak Azerbaycanlı oyuncu ve fotoğraf gönüllüsü Cahan Azer bizimle. Düğün sezonu başladığında ve çekimlerimiz yoğunlaştığın gönüllü katılımcı arkadaşlarda projeye dahil olacaklardır.
 • Çalışmalar sadece İstanbul’da mı?: Biz sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin her yerinde çekimlere gidiyoruz. Nitekim bu güne kadar yaptığımız 30 çalışmanın neredeyse yarısı İstanbul dışında idi. Hatta Türkiye sınırlarını da aşarak Beyrut’da bir düğün çekimi dahi gerçekleştirdik.
 • Fotoğraf çekimi için neden Okutan Kareler’i tercih etsinler, sadece iyilik mi?: Evlilik en önemli gününüz ve elbette ki o günün en güzel şekilde karelere yansımasını istemek tüm çiftlerimizin hakkı. Bizim için onların mutluluğu çok önemli. Sonuçta büyük bir iyiliğe katkı sağlıyorlar ve en güzel karelere sahip olmak en çok onların hakkı. Çalışmalarımızdan örnekler okutankareler.com üzerinde var ve fotoğraf kalitemiz konusunda çok mutlu kalacaklarına eminim.
 • Sadece düğün fotoğrafı mı? : Biz düğün fotoğrafları üzerine yoğunlaştırdık çalışmalarımızı ama proje kapsamında doğum günleri ve kurumsal fotoğraf çekimleride gerçekleştirdik. Ve yine düğün dışında talepler gelirse elimizden geldiğince karşılamaya hazırız!

​İşte o 'Okutan Kareler' : 

Siz de özel bir gününüzde bu projeye destek olarak o günü taçlandırmak istemez misiniz?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html