Bu İlişki İleriyi Görür Mü?

2 dakika okuma süresi

Bu İlişki İleriyi Görür Mü?

Bir çok hayal ve umutla başladığınız ilişki zaman içinde sizi hayal kırıklığına uğratabilir. O yüzden bazı şeylerin erkenden farkına varmak en iyisi!

Bir çok hayal ve umutla başladığınız ilişki zaman içinde sizi hayal kırıklığına uğratabilir.Şuan da devam eden ilişkiniz acaba gerçekten rayına oturdu mu? Her şey eksiksiz mi? Kafanızda soru işaretleri var mı?

İşte size ilişkinizi sağlam temellere oturtmanız için öneriler;

Kabullen:

İki şeyi kabulleneceksin! Birincisi, "Aramızda iktidar problemi olmasın canım" gibi girişimler tamamen hayalcidir; kabul edeceksin. İktidar ilişkileriyle sarmalanmış bir dünyada iktidardan, güçten büsbütün arınmış bir ilişki kurmak çok zordur. Kendi gücünü karşındakinin burnuna sokmayacaksın ve var olan güç dengesinin kalıcı olmayacağını bilerek içini ferah tutacaksın. İkincisi, bir insanın hep aynı şiddette sevmesi mümkün değildir, bunu da kabul edeceksin.

İzin ver:

Karşındakinin 'kendisi' olmasına izin vereceksin; en sana uymayan yanlarını bile budamaya kalkmayacaksın. Sen de uyum sağlamak için kendini eksilten bir çabaya girişmeyeceksin. Bu hiçbir zaman sandığın kadar iyi olmaz; her zaman sandığından kötü olur.

ilişki

Belden aşağı vurma:

Hiçbir kavgada, asla belden aşağı vurmayacaksın. Onun kişiliğini yıkacak şeyler söylemeyeceksin. Onun zaaflarını kavgada koz olarak kullanmayacaksın. Sevdiğin insanla 'yenmek' için kavga etmeyeceksin. Bir insan kendisini aşağılayan bir ilişkiye katlanmaz.

 İki kişilik evren kur:

Kanepede uzanıp yaptığınız dedikodularla, komik küçük sohbetlerle sadece ikinizin anlayacağı bir dil ve bu dilin etrafında iki kişilik bir evren kuracaksın. Orası ilişkinin ilk kucağıdır, zedeleme. Oraya ihtimamla tatlı dedikodular ve pamuk şekeri gibi hallerini taşıyacaksın. Dünya işleri zaten ağır; sen hafifleteceksin! Sakın yanılıp da üçüncü kişilerden oluşmuş bir mahkemede ilişkinizi analiz etmeye kalkma.  

ilişki

Onun tarafını tut:

Ne olursa olsun üçüncü kişilerin yanında ve üçüncü kişilere karşı onu tutacaksın! Hiç objektif gibi görünmeyebilir bu sana ama zaten ilişki sübjektiftir, unutma!

Yıkılma:

En ölümcül haller dışında hiçbir üzüntünde onun üzerine yıkılmayacaksın. O senin doktorun, psikoloğun değil, sevgilin. Kendi derdini mümkünse kendin halledeceksin. Elbette sorunlarını paylaşacaksın, ama onu asla "Bana ne kadar katlanabiliyor" ile test etmeyeceksin.

ilişki

Emek harca:

"Sevgi emektir" cümlesi eksiktir. "Beni sev, birbirimizi çok sevelim" cinsinden niteliksiz bir emek sadece yapış yapış bir debelenmedir. O emeğin içine zekâ katacaksın. İlişkinin ihtiyaçlarını hassas bir görü ile saptamaya gayret edeceksin. Örneğin; onun yalnız kalmaya ihtiyacı varsa tepesine binip sevgi sergilemeyeceksin.  

Öğren:

Birlikte yeni şeyler görmeye, öğrenmeye, yeni maceralar yaşamaya bakacaksın. Tembellik etmeyeceksin. İlişkinin enerjiye ihtiyacı varsa, kendini akışa bırakmayacaksın. Birlikte gelişmenin yollarını bulacaksın.

ilişki

Antrenman yap:

Birbirinize çok yapışıp kaldığınız anlarda derhal ufak çaplı tek başına yaşama antrenmanları yapacaksın. Ona da yaptıracaksın! Bu, ilişkiye yeni enerji girişini sağlayacağı gibi, seni kaybetme korkusundan uzak tutar. Sen kim olduğunu unutmamak zorundasın.

Dikkat et:

En önemli şey ilişkiniz değil, sakın öyle zannetme. En önemli şey, o ve sensin; ayrı ayrı. İkiniz de birer insansınız; bu sınırsız olanak ve ihtimal demek. Yani esasında gerekiyorsa, canınızı sıkıyorsa ilişkiden de vazgeçebileceksin. Onu, işte bu kadar seveceksin.

ilişki

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - "Çekici Kadın" Olmaya Dair Tüyolar!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html