Bu besinler doğal antibiyotik

1 dakika okuma süresi

Bu besinler doğal antibiyotik

Hastalanınca hemen ilaçlara sarılmak yerine antibiyotik yerine geçen doğal besinleri öğrenmeye ne dersiniz?

Hasta olduğunda doğal yollardan hastalığı hafifletmek yerine ilk yaptığımız şey ilaç kullanmaya başlamak. Ancak bilmelisiniz ki bu bazı besinler doğal antibiyotik özellik taşıyor. Neler bunlar diyorsanız yazımızı okumaya devam edin..

Bu besinler doğal antibiyotik

Sarımsak: Hastalandığınızda ilaç kullanmak yerine doğal antibiyotik olan sarımsak kullanın. İster yoğurdun içinde isterseniz yemeklerinize sos olarak kullanabilirsiniz. Hastalıklara iyi gelmesi bakımından sarımsak kendisini kanıtlamış durumda. Sarımsağı aynı zamanda hap olarak ta yutabilirsiniz.

antibiyotik

Bal: Bal içerdiği antiseptik özelliği sayesinde doğal antibiyotik ve antibakteriyel. Yapılan araştırmalara göre bal bakterilere karşı etkili bir besin. Her gün 1 tatlı kaşığı bal tüketerek bağışıklığınızı güçlendirebilir ve de hastalıklara karşı direnç kazanabilirsiniz.

antibiyotik

Elma Sirkesi: Elma sirkesi de en az sarımsak ve bal kadar antibiyotik içeren besinler arasında. Birçok vitamini ve minerali içerisinde barındıran elma sirkesi bazı kanser türlerini önlemede de oldukça etkili. O nedenle bu doğal antibiyotiği yemeklerinizde ve de özellikle salatalarınızda sık tüketin.

antibiyotik

Yeşil Çay: Yeşil Çayın metabolizma hızlandırmadan tutunda birçok faydası var. Bunlardan en önemlisi ise doğal antibiyotik özellik göstermesi. Yeşil çayı sık tüketildiğinde bağışıklık sisteminiz güçlenir ve enfeksiyonlara karşı vücut direnciniz artar. Doğal antibiyotik olan Yeşil çayı günde en az 1 tane içmeye çalışın.

antibiyotik

Sizin doğal antibiyotik olarak bildiğiniz besinler hangileri?

En Çok Okunan: Kavrulmuş Sarımsak Yedikten Sonra Vücuttaki Etkileri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html