Boşanma sonrası doğru kişiyi nasıl bulurum?

2 dakika okuma süresi

Boşanma sonrası doğru kişiyi nasıl bulurum?

Boşanmış bireylerin yeniden yapacağı evliliklerde aynı sorunları tekrar yaşamamaları için yazılmış sizlere dost tavsiyesinden bile öte bir kitap..

Sevdiği insanla mutlu bir evliliğin hayalini herkes kurar… Kimi yıllar boyu sevdiğiyle hayatını birleştireceği günün hayalini kurarak yaşar, kimi ise tüm hayatını sevdiği kişiyle kavuşacağı güne adar. Tüm bu güzel planlar yapılırken ise kimsenin aklının ucundan bir gün gelirde bu evlilik biterse sorusu geçmez bile…

Ancak gün gelir kendimize ve karşımızdakine tahammül sınırımız zorlanmaya başlar. Hayatın zorlu şartları, geçim sıkıntısı, fikir ayrılıkları gibi birçok neden sevginin önüne geçebilir. Böyle bir sürecin içine girildiği an evliliklerdeki çatırdamalar kaçınılmaz bir hal alır.

Bir zamanlar sevmeye doyamadığınız insanla günden güne hararetli tartışmalara, yüksek sesli konuşmalara şahit olursunuz. Ve her ne kadar istemeseniz bile o mutlu evliliğiniz dağılmanın eşiğine gelir.

Boşanan çiftlerde iki tarafında boşluğa düşmesi kaçınılmaz son! Asıl dikkat edilmesi gereken süreç boşanma sonrasında başlıyor çünkü iki kişilik kurduğunuz o dünyada bir anda yine tek başınıza kalıyorsunuz. Durum böyle olunca hayatın türlü zorlukları ve çevre baskılarını tek başınıza göğüslemek zorunda kaldığınızdan dolayı acele ve yanlış kararlar almanız kuvvetli ihtimal!

Boşanma sürecinden yeni çıkmış birinin daha çok zaman geçmeden yeni bir aşka yelken açmayı düşünmesi çoğu zaman pişmanlıklara yol açabilir. Çünkü genellikle bu yeni aşkın başlama sebepleri; intikam almak, yalnızlık korkusu, mali durumlar ya da yaşınızın ilerlemesinin verdiği panik olabilir.

Boşanma sonrası yaşanan karışık ruh haliyle aniden aldığınız “yeniden evlenme fikri” çoğu zaman hüsranla sonuçlanabilir çünkü kişinin kendini dinlemeden ve dinlenmeden,toparlanmadan, hayat akışına yeniden yön vermeden medeti başkasından umması en büyük yanılgılardan…

Elbette bir gün aşk yeniden kapınızı çalacak… Fakat acele etmek size faydadan çok zarara sebep olacak! Önce kalbinizi dinleyin ve ruhunuzu dinlendirin. Tam da bu konu hakkında Daha iyi yaşam olarak okuduğumuz bir kitabı sizlere de önermek istedik!

Boşanma Sonrası Doğru Kişiyi Bulmak” bu kitapta evliliğin üzerine gölge düşüren 13 hatadan uzak tutacak öneriler ve boşanan bireylerin hayatlarına alacağı yeni kişilerle ilgili dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değinerek sizlere yol gösteriyor!

Boşanmış bireylerin yeniden yapacağı evliliklerde aynı sorunları tekrar yaşamamaları için yazılmış Daha iyi yaşam dan sizlere dost tavsiyesinden bile öte bir kitap! Kaynak: http://tarakitap.com

BOSANMA SONRASI-TAMmatbaa-CONV

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html